[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۲۹
  • دوره جدید

جابجایی بیش از ۳۶هزار زائرحسینی ، روزنامه شیراز نوین

از آغاز اجرای طرح جابجائی  زائران اربعین حسینی(ع) (26/7/97 لغایت 6/8/97 ) بیش از 36هزار زائر در قالب 950 سفر (ناوگان حمل و نقل عمومی) از مبادی (مناطق) مختلف استان به مرزهای پیش بینی شده بین المللی تردد زائران شامل: مرزهای شلمچه و چذابه جابجا شده‌اند.
مهندس علیرضا سیاهپور مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس با اعلام این مطلب گفت: بیشترین حجم انتقال زائران اربعین حسینی (ع) از مرز شلمچه در بازه زمانی اعلام شده شامل 34هزار زائر در قالب 890 سفر انجام گردیده است.
وی همچنین به اهمیت فعالیت ستاد حمل و نقل سوخت اربعین حسینی(ع) در استان فارس و هم افزائی، همکاری و هماهنگی‌های بین بخشی مؤثر در انتقال ایمن و مطمئن زائران اشاره کرد و افزود: با تلاش‌های شبانه روزی راهداران پرتلاش، پلیس راه و تشکل‌های صنفی حمل و نقل جاده‌ای مسافر استان به ویژه رانندگان به لطف الهی تاکنون هیچ‌گونه تصادف یا سوانح منجر به تلفات جانی در این ایام توسط ناوگان حمل و نقل عمومی ‌استان گزارش نشده است.
سیاهپور با اشاره به استقرار نیروهای راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در نقطه صفر مرزی و همچنین پایانه‌های فعال مسافربری استان به صورت شبانه‌روزی در این ایام تصریح کرد: بر‌اساس برنامه‌ریزی‌های بعمل آمده استان فارس به عنوان استان معین علاوه بر ارائه خدمات به زائران هم‌استانی، خدمات‌رسانی به زائران استان‌های جنوبی کشور را نیز در مرز شلمچه بعهده دارد.  
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس همچنین با تأکید بر رعایت اصول ایمنی و ترافیک و قوانین و مقررات توسط آن دسته از زائرانی که با وسیله نقلیه شخصی خود در محورهای منتهی به مرزها در حال تردد هستند، تأکید کرد: در صورت خستگی و فشارهای روحی ناشی از رانندگی مداوم پرهیز کرده، نهایت همکاری را با عوامل خدمات‌رسان جاده‌ای بعمل آورند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی