[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۲۹
  • دوره جدید

حرم مطهر شاهچراغ میزبان جاماندگان اربعین حسینی بود، روزنامه شیراز نوین

اقشار مختلف مردم شیراز سومین حرم اهل بیت در ایران اسلامی ‌روز سه شنبه همگام با زائران اربعین در عتبات عالیات، در مسیرهای چهارگانه به عزاداری پرداختند و در حرم مطهر حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع) گرد هم آمدند.
به گزارش ایرنا، سوگواران حسینی در این آیین که همزمان با چهلمین روز شهادت امام حسین (ع) برپا شد، در هوای بارانی ضمن ادای تسلیت به حضرت شاهچراغ (ع) از سلاله پاک اهل بیت، به عزاداری پرداختند. 
تجمع بزرگ جاماندگان اربعین ساعت 9 و 30 دقیقه صبح سه‌شنبه هشتم آبان ماه در حرم مطهر حضرت احمدبن موسی شاهچراغ(ع) آغاز شد.
سوگواران حسینی با راهپیمایی از چهار مسیر مختلف، خود را به این تجمع و گردهمایی مذهبی رساندند. 
مسیر اعلامی ‌نخست از میدان قائم (عج) آغاز می‌شد و با گذر از بلوار هجرت، میدان شهدا، بلوار شهید آیت الله دستغیب به حرم مطهر می‌رسید. 
شماری از جاماندگان اربعین در شیراز نیز از بلوار احمدی جنوبی حرکت خود را در مسیر 2 آغاز کردند و با طی مسیر میدان شهید فهمیده، چهار‌راه شاهزاده قاسم، در حرم مطهر گرد هم آمدند.
مسیر سوم این راهپیمایی نیز کوی زهرا(س)، میدان دفاع مقدس، چهار راه شاهزاده قاسم و مسیر چهارم نیز از میدان قصردشت به سمت چهار راه 15 خرداد، چهار راه مشیر، بلوار شهید آیت الله دستغیب و حرم مطهر بود. 
سوگواران حسینی که از کنگره‌ عظیم اربعین در عراق جامانده بودند، با حضور در راهپیمایی اربعین در شیراز حماسه وحدت امت اسلامی ‌و مستضعفان جهان را با شعار هیهات من الذله به نمایش گذاشتند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی