[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۲۹
  • دوره جدید

آغاز به کار کمیته‌های اجرایی نمایشگاه کتاب فارس، روزنامه شیراز نوین

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌استان فارس با بیان اینکه هفدهمین نمایشگاه کتاب در افزایش سرانه مطالعه و ارتقای فرهنگ عمومی ‌استان مؤثر است؛ از آغاز به کار کمیته‌های اجرایی نمایشگاه بزرگ کتاب فارس خبر داد و گفت: این نمایشگاه از تاریخ ٣ تا ٩آذرماه در محل دائمی ‌نمایشگاه‌های بین‌المللی شیراز در شهرک گلستان، برگزار می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی ‌اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌استان فارس، صابر سهرابی در نشست کمیته‌های اجرایی نمایشگاه کتاب فارس، با بیان اینکه بی‌شک بر‌پایی نمایشگاه‌های کتاب استانی می‌تواند در نهادینه کردن فرهنگ مطالعه و آشتی مجدد مردم با کتاب نقش محوری داشته باشد و ارتقای کیفی نمایشگاه نیز یکی از اهدافی است که همواره دنبال می‌شود، گفت: امسال تلاش داریم ناشرانی که تاکنون در نمایشگاه حضور نداشتند، بتوانند شرکت کنند و کتاب‌هایی که عرضه می‌شود سطح کیفی مطلوبی داشته باشد.
 مدیر‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌استان فارس درباره ثبت نام ناشران نیز افزود: این امر از طریق مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران انجام می‌شود و ناشران براساس فراخوان، باید نسبت به ثبت نام اقدام کنند. صابر سهرابی رئیس هفدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب فارس با اشاره به اینکه بر هیچ‌کس پوشیده نیست که کتاب و کتابخوانی می‌تواند بر بینش، درایت، آگاهی و دانش مردم تأثیرگذار باشد خاطرنشان کرد: در این راستا برپایی نمایشگاه کتاب استانی این امکان را در اختیار مردم خاصه آنانی که در مناطق دور فارس هستند می‌گذارد تا با آثار نویسندگان حوزه‌های مختلف آشنا و از تازه‌های کتاب مطلع شوند. سهرابی ادامه داد: جای هیچ تردیدی نیست که همه مردم ایران قادر نیستند، از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بازدید کنند. 
از این رو برپایی نمایشگاه استانی این امکان را در اختیار اهالی قلم و دوستداران کتاب قرار می‌دهد تا به آثار مورد علاقه خود دست یابند. در عین حال نمایشگاه کتاب محرک خوبی است تا افرادی را که با فرهنگ کتاب و کتابخوانی بیگانه هستند و یا مدت‌هاست با کتاب، این یار مهربان، قهر کرده‌اند، جذب فضای گرم و دوست داشتنی نمایشگاه کند.در پایان این نشست، داریوش نویدگویی از طرف مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌استان فارس به عنوان قائم مقام رئیس نمایشگاه اعلام شد و کمیته‌های مختلف نمایشگاه کتاب فارس، شامل اقتصادی و جذب مشارکت‌ها، اجرایی، اطلاع رسانی، رسانه و روابط عمومی، تبلیغات، فرهنگی ترویجی و افتتاحیه، ناشران، تشریفات، مالی و پشتیبانی و کمیته حراست معرفی و همچنین شرح وظایف آنها به‌منظور هرچه پربارتر شدن ایام برپایی این رویداد بزرگ فرهنگی، مشخص شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی