[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۲۹
  • دوره جدید

ساخت ۲محصول مطالعات ژن درمانی در شیراز، روزنامه شیراز نوین

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با اشاره به تلاش پژوهشگران این دانشگاه برای توسعه دانش پزشکی، گفت: با تلاش شرکت «دارا زیست فن ارم» مستقر و فعال در مرکز رشد و بیوتکنولوژی دارویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دو محصول کیت استخراج پلاسمید و کیت ترانسفکتیمین ساخته و آماده ارائه به بازار است.
به گزارش روابط عمومی ‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «یونس قاسمی» با اشاره به کارآفرینی این شرکت با حضور دانشجویان رشته‌های پزشکی مولکولی و بیوتکنولوژی پزشکی دانشکده علوم و فناوری‌های نوین دانشگاه علوم پزشکی شیراز، افزود: کیت استخراج پلاسمید در پکیج‌های ۲۵ واکنشی ارایه شده و دارای کیفیت قابل رقابت با نمونه خارجی است که قیمت تمام شده این محصول، یک پنجم نمونه خارجی است.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز اضافه کرد: امروزه از موادی مثل «لیپوفکتأمین» و یا «کلسیم کلراید» برای انتقال پلاسمید حاوی ژن موردنظر به درون سلول‌های یوکاریوتی استفاده می‌شود و ماده لیپوفکتأمین ماده‌ای وارداتی است با توجه به نوسانات ارز قیمت بسیار بالایی دارد.
دکتر قاسمی ‌با معرفی کیت ترانسفکتیمین ساخت شرکت دارا زیست فن ارم به بازار، به عنوان دیگر محصول جدید این شرکت و با دو پکیج ۲۰۰ و ۴۰۰ ماکرولیتری، قیمت تمام شده آن را یک دهم نمونه خارجی عنوان کرد.
او این نوید را به دانش‌پژوهان داد که دو محصول دیگر این شرکت نیز در انتهای فاز تحقیق و توسعه هستند و به‌زودی کار توسعه آنها به پایان رسیده و آماده ارایه می‌شود.
به گفته معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز، به زودی با تبدیل این شرکت به شرکت دانش‌بنیان، در یک چشم انداز پنج ساله تلاش می‌شود اغلب اقلام موردنیاز آزمایشگاه‌های تحقیقاتی که در حال حاضر در کشور تولید نشده و دانشگاه‌های کشور نیاز فراوانی به آنها دارند، تولید و با دریافت مجوز، به بازار راه یابد.
دکتر قاسمی ‌ابراز امیدواری کرد با حمایت‌های مسئولان و خرید محصولات تولید شده از سوی پژوهشگران دانشگاه، شاهد کارآفرینی و جذب بیشتر پژوهشگران جوان و کاهش وابستگی کشور به تولید‌کنندگان خارجی و خروج ارز از کشور باشیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی