[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۲۶
  • دوره جدید

نجات عقاب‌های مسموم در سروستان، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی‌ اداره کل حفاظت محیط زیست فارس: در حالی که 35 سارگپه و عقاب صحرایی در اطراف شهرستان سروستان دچار مسمومیت و 27 بهله از آنها تلف شد اما با کمک عوامل محیط زیست 8 بهله تیمار شدند که 5بهله تا کنون نجات یافته و به طبیعت بازگشتند.
مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس که به همراه مدیر کل دامپزشکی استان، فرماندار شهرستان سروستان در منطقه حضور یافته بود در این رابطه  گفت: شب گذشته تعدادی مرغ مشکوک الحال در اطراف شهرستان سروستان در نزدیکی یک روستا ریخته شده بود که پرندگان شکاری زیادی ازجمله سارگپه و عقاب‌های صحرایی از آنها تغذیه کردند.
سعید محمودی بیان کرد:  35  بهله از این پرندگان‌ امروز دچار مسمومیت شدند که حدود 27 بهله تلف شده اما با تلاش‌های مأموران محیط زیست پنج  پرنده احیا شد و دوباره پرواز کرد و 3 بهله نیز درحال تیمار است. وی بیان کرد: با حضور سریع مأموران محیط زیست و همکاری فرمانداری، دامپزشکی و نیروی انتظامی‌ لاشه مرغ‌ها دفن شدند تا دیگر حیوانات و پرندگان از آن تغذیه نکنند.
مدیر کل محیط زیست فارس گفت: در عین حال لاشه پرندگان برای بررسی‌های پزشکی و  آزمایشات مربوطه انتقال یافت. 
محمودی با بیان اینکه هنوز مرغداری که مبادرت به انداختن لاشه این مرغ‌ها در محیط کرده بوده شناسایی نشده و هدف از این کار نیز نامشخص است، بیان کرد: کارشناسان محیط زیست با تلاش‌های فراوانی توانستند تعدادی از پرندگان را نجات دهند و در این راستا مسئولان سروستان نیز بسیار همکاری کردند.
وی گفت: با توجه به سن مرغ‌ها و سایر مستندات موجود  اقدام به شناسایی مرغداری مربوطه خواهد شد ضمن اینکه علت دقیق مرگ این مرغ‌ها نیز پس از انجام آزمایشات مشخص خواهد شد.
مدیر کل محیط زیست استان فارس عنوان کرد: محیط زیست از طریق قضایی نیز پیگیر این رویداد خواهد شد و به طور حتم با عوامل این اتفاق برخورد قانونی می‌کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی