[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

کیفیت ساخت و سازها در فارس ارتقا یافته است، روزنامه شیراز نوین

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: معتقدم که تلاش‌ها و کوشش‌های مهندسان عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان منجر به این شده است که کیفیت ساخت و سازها در این استان ارتقا یابد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، عنایت الله رحیمی ‌در آیین اهدای اعتبارنامه منتخبان هشتمین دوره انتخابات هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس افزود: از زمان تصویب قانون نظام مهندسی (سال 74) تاکنون اگر مروری بر روند فعالیت‌های عرصه ساخت و ساز در استان داشته باشیم خواهیم دید که شاخص‌های مربوط به رعایت مقررات ملی ساختمان در فارس ارتقاء یافته و ارزیابی‌ها هم نشان می‌دهد که فارس در بحث رعایت مقررات ملی ساختمان از استان‌های برتر کشور است.
وی، مهندسان عضو جامعه مهندسی را از نخبگان جامعه دانست و ادامه داد: قطعاً این افراد در توسعه، عمران و آبادی استان نقش مؤثر، ملموس و شگرفی داشته‌اند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس تصریح کرد: اگر امروز شاهد توسعه و ساخت زیرساخت‌هایی همچون راه، راه آهن، سد و نیروگاه در استان هستیم همه اینها حاصل تلاش مهندسان سخت‌کوش استان است.
رحیمی ‌افزود: این نهاد تخصصی و مردم نهاد در واقع می‌تواند کمک‌های خوبی را به مجموعه‌های تصمیم‌گیر کشور داشته باشد تا اداره امور کشور به بهترین شکل ممکن پیش رود.
وی اظهار داشت: قطعاً نیاز امروز هر مجموعه تصمیم‌گیر در سطوح مختلف این است که بدانند که جامعه مهندسان و نیروهای فنی و حرفه‌ای هم یک پایه از این نظام حکمفرمایی شایسته هستند که می‌توانند به عنوان بخش خصوصی و حرفه‌ای به آنها برای تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی در سطح کلان کشور کمک کنند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس، ضمن قدردانی از اقدامات و تلاش‌های هیئت مدیره دوره هفتم نظام مهندسی ساختمان این استان گفت: آنچه مهندسان عضو جامعه مهندسی ما باید مد نظر داشته باشند این است که منافع عمومی ‌را بر منافع شخصی ترجیح دهند؛ چرا که در پیش گرفتن چنین رویه‌ای تضمین‌کننده موفقیت آنها خواهد بود.
رحیمی ‌افزود: از جمله موارد دیگری که باید مورد توجه مهندسان ما قرار گیرد رعایت اخلاق حرفه‌ای است که همه ما به عنوان اعضای نظام مهندسی مکلف هستیم به این مهم پایبند باشیم.
وی، از مهندسان عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس خواست که مسئولیت‌پذیری را نیز سرلوحه کار خود قرار دهند و نسبت به مسئولیت و وظیفه‌ای که به آنها واگذار می‌شود متعهد باشند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس ادامه داد: اگر امروز اشکالات و نواقصی هم در برخی کارها دیده می‌شود شاید متأثر از این است که رعایت انصاف و عدالت را در بین خودمان و همچنین نسبت به مردم نکرده‌ایم و یا اگر رعایت کرده‌ایم نتوانسته‌ایم آن را منعکس کنیم تا ارزیابی که مردم و مراجعان نسبت به مجموعه نظام مهندسی دارند مثبت باشد. وی اضافه کرد: باید با گفتمانی که در جامعه ایجاد می‌کنیم به مصرف‌کنندگان خدمات نظام مهندسی بقبولانیم که خدمات ما برای آسایش و ایمنی و حفظ سرمایه و جان آنها ضروری است و اگر در این کار موفق باشیم دیگر از پولی که مردم برای این مهم هزینه می‌کنند به‌عنوان پول زور یاد نخواهد شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی