[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۲۹
  • دوره جدید

ورود متخصصان جوان به بیمارستان‌های شیراز، روزنامه شیراز نوین

برخی پزشکان متخصص اخیراً از بیمارستان‌های دولتی شیراز جدا شده‌اند و در مطب خصوصی بیماران را ویزیت می‌کنند که قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی شیراز معتقد است: جای نگرانی نیست ما متخصصان جوان را جایگزین این پزشکان کرده‌ایم.
دکتر سید منصور کشفی دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برخی از این متخصصان به لحاظ طولانی شدن مدت پرداخت کارانه‌ها و افزایش مطالباتشان از دانشگاه علوم پزشکی تمایلی به ماندن در بیمارستان‌های دولتی نداشتند و به صورت خصوصی و در مطب بیماران را ویزیت می‌کنند.
وی ادامه داد: نمی‌توانیم به اجبار هیچ‌کدام از اعضای هیئت علمی ‌و متخصصان و استادان را مجبور به ماندن و ارائه خدمت در بیمارستان‌های دولتی و دانشگاهی کنیم.
این عضو هیئت علمی‌ دانشگاه علوم پزشکی شیراز بیان کرد: در عین حال جامعه از خدمات این متخصصان و استادان محروم نیست، کسانی که اصرار دارند از خدمات برخی پزشکان متخصص که قبلاً در درمانگاه‌ها و بیمارستان‌های دولتی بهره‌مند بودند همچنان استفاده کنند می‌توانند از خدمات پزشکان متخصص که جایگزین این افراد شده‌اند استفاده کنند یا به مطب خصوصی متخصصان و استادان مراجعه کنند.
قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه این دانشگاه محل تربیت و نیروسازی و پرورش پزشکان کارآزموده و متخصص و صاحب نام است افزود: به کارگیری پزشکان متخصص جوان در درمانگاه‌ها و بیمارستان‌های دولتی نفس تازه به فرایند درمان و سلامت می‌دهد و می‌تواند مردم و جامعه را از خدمات تخصصی و فوق تخصصی علوم پزشکی به شیوه‌ای کاملاً حرفه‌ای بهره‌مند سازد.
کشفی بیان داشت: همه پزشکان متخصص و فوق تخصص که از سیستم طبابت دولتی در بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها به مطب شخصی رفته‌اند همچنان با دانشگاه ارتباط علمی ‌دارند و این ارتباط قطع نشده است آنها فقط ویزیت بیماران را در مطب‌های شخصی و خصوصی بر اساس یک فرایند ضابطه‌مند انجام می‌دهند، این فرایند هیچ لطمه علمی ‌و تخصصی به حوزه سلامت نمی‌زند.
وی ادامه داد: در عین حال تأمین کارانه و حق و حقوق پزشکان متخصص و فوق تخصص در بیمارستان‌های دولتی امر آسانی نیست، معمولاً کارانه و حق و حقوق این متخصصان با یک سال یا چند ماه تأخیر پرداخت می‌شود و به علت بدهی بیمه‌ها همیشه این تأخیر وجود دارد از این رو خروج این متخصصین از فرایند دولتی درمان می‌تواند قدری از بار سنگین بدهی دانشگاه بکاهد و فضا را برای جایگزینی متخصصان جدید نیز بگشاید. کشفی اظهار داشت: ما بر ضابطه‌مند بودن این فرایند تأکید داریم، استادان با سابقه علمی ‌و اجرایی بالا با شرایط خاصی که دانشگاه از آموزش و پژوهش آنها آسیب نبیند حضور در مطب‌های خصوصی را انتخاب کرده‌اند، افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه‌های دانشگاه، امکان میدان دادن به پزشکان جوان و افزایش رضایتمندی استادان، حداقل دستاوردهایی است که با این تغییرات شاهد هستیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی