[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۳
  • دوره جدید

حیاط خلوت - فرزاد وثوقی - دبیر خبر، روزنامه شیراز نوین

ترامپ درصدد لغو حق‌ شهروندی فرزندان مهاجران است
دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا در مصاحبه با اکسیوس اعلام کرد: تنها کشوری هستیم که هر فردی پس از ورود به آن صاحب فرزند شود، به مدت ۸۵ سال از همه مزیت‌‌های شهروندی برخوردار می‌شود؛ این مُضحک است. رئیس‌جمهوری آمریکا با وعده اتمام این روند افزود: نیازی به اصلاح در قانون اساسی کشور نیست و می‌توان آن را از طریق یک دستور اجرایی به انجام رساند.

 جاسوس انگلیس آزاد شد
به نقل از بی‌بی‌سی، «متیو هِجِز» (Matthew Hedges) دانشجوی ۳۱ ساله دوره دکتری که پیشتر در فرودگاه دبی و به اتهام جاسوسی بازداشت شده بود، به قید وثیقه و تا زمان برگزاری جلسه بعدی دادگاه آزاد شد. وی پس از بازداشت در پنجم ماه می ‌۲۰۱۸ در فرودگاه دبی، ۶ ماه در زندان انفرادی در بازداشت به‌سر برده است.  «متیو هِجِز» جاسوسی برای لندن را رد کرده است.

برخورد تحقیرآمیز با عادل الجبیر
مجتهد افشا‌کننده اسرار آل سعود فاش کرد: عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان قصد سفر محرمانه به دوحه را داشته و وارد فرودگاه آن شده و به هواپیمایش اجازه فرود داده شده است اما استقبال رسمی ‌از وی به عمل نیامده است. وی اعلام کرد: کارمند تشریفات که به استقبال وی آمده است به وی گفته است که ما غیر از قهوه‌ای میهمانت نمی‌کنیم و به سلامت. اخباری که مجتهد فاش می‌کند معمولاً دقیق است و هیچ تکذیبیه‌ای درباره تلاش‌های ناکام الجبیر و الفیصل برای گشودن باب گفتگو با مقامات قطری صادر نشده است.

دومین وزیر رژیم صهیونیستی به امارات سفر کرد
به نقل از المنار، در پی سفر «مری رگو» وزیر ورزش رژیم صهیونیستی به امارات به عنوان نخستین سفر یک وزیر صهیونیست به این کشور، امروز نیز «ایوب قرا» وزیر ارتباطات رژیم صهیونیستی به دبی سفر کرد.
وی که متعلق به حزب لیکود به رهبری بنیامین نتانیاهو است با شرکت در کنفرانس «نمایندگان اتحادیه بین المللی مخابرات» به زبان عربی به سخنرانی پرداخت. قرا در سخنان خود مدعی شد که اولویت اصلی تل‌آویو تلاش برای صلح است.

جسد ۲ خواهر عربستانی در نیویورک کشف شد
به نقل از عرب‌نیوز، جسد ۲ خواهر با تابعیت عربستان سعودی در نیویورک پیدا شده است. جسد این ۲ خواهر در ساحل رودخانه «هادسون» (Hudson) در نیویورک کشف شده است. خانواده مقتولین ادعای برخی رسانه‌ها از قبیل اِی‌بی‌سی نیوز مبنی بر خودکشی این ۲ خواهر را تکذیب کرده‌اند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی