[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

اختلاف کنگره و وزارت خزانه‌داری آمریکا بر سر تحریم‌های ایران، روزنامه شیراز نوین

به تازگی اختلافاتی میان اعضای کنگره آمریکا و سایر منتقدان تندرو با وزارت خزانه‌داری این کشور بر سر کیفیت اعمال تحریم‌های ایران و الزام تحریم کردن سوییفت بوجود آمده است و کنگره آمریکا بیش از پیش به مواضع خود در این زمینه پافشاری می‌کند.
به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری واشنگتن فری بیکن، در میان انتقادات ضد ایرانی برخی تندروها، کنگره آمریکا در تلاش است تا در راستای قطع ارتباط ایران از سیستم مالی بین‌المللی  قوانین جدید را به تصویب برساند. این منتقدان تندرو بر این باورند که دولت ترامپ به دنبال آن است تا این خطوط ارتباط مالی را که امتیاز بزرگی برای تهران و متحدان اروپایی است که در تلاش‌اند توافق هسته‌ای با ایران را زنده نگه دارند.
مقامات آمریکایی با تلاش‌های کنگره برای در دست گرفتن کنترل تحریم‌های ایران پیش از ضرب‌العجل چهارم ماه نوامبر آشنا هستند با وزارت خزانه‌داری بر سر این موضوع که اجازه داده است ایران با سیستم بانکی سوییفت در ارتباط باشد، درگیری‌هایی دارند. این سیستم بانکی دادوستد برون مرزی را تسهیل کرده و شاهراهی برای ارتباط ایران با غرب فراهم آورده است.
 تندروهای منتقد ایران در کپیتول هیل از تلاش‌های وزارت‌خزانه داری آمریکا ناامید شده و برخی مقامات در دولت ترامپ اقداماتی دارند که می‌توان آن‌ها را خلف وعده ترامپ برای اعمال دوباره گروهی از تحریم‌های جدید لغو شده به دنبال توافق هسته‌ای می‌دانند.
فری بیکن پیش از این گزارشی از نزاع داخلی دولت آمریکا بر سر اندازه و شدت تحریم‌ها و تلاش برخی متحدان اروپایی برای تحت فشار قرار دادن ایالات متحده  آمریکا در راستای نگه‌داشتن ایران در بازار تجارت بین‌المللی، ارائه کرده بود. در حالی که ترامپ و مقامات ارشد مانند جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا به طور آشکار طرفداری خود را از رویکرد سختگیری به ایران اعمال کرده‌اند، به‌نظر می‌رسد فشار برخی اروپایی‌ها وزارت خزانه‌داری را از پا  درآورده است که در هفته پیش به فری بیکن گفت ارتباط ایران با سوییفت بر جای خود باقی می‌ماند.
با وجود نارضایتی‌هایی که در میان منتقدان تندرو در داخل و خارج از دولت وجود دارد، سناتور تد کروز با قانون‌گذاری جدیدی در تلاش است تا تحریم‌های اصلی ایران را پابرجا نگه‌دارد.
 قوانین کروز به ترامپ این اختیار را خواهد داد تا تحریم‌هایی مربوط به سوییفت نیز اعمال کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی