[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۲۹
  • دوره جدید

دریافت وجه نقد در مدارس ممنوع شد، روزنامه شیراز نوین

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از استقرار سامانه حساب یک‌پارچه مدارس در ۸۵‌هزار مدرسه در فاز اول اجرا خبر داد و گفت: از این پس دریافت هرگونه وجه نقدی در مدارس ممنوع است.
علی الهیار ترکمن با بیان این‌که مدرسه به‌عنوان یک واحد اجرایی است و بر اساس دخل و خرجی که دارد نیازهای مالی‌اش را احصاء می‌کند گفت: با توجه به پراکندگی مدارس در روستاها و شهرها، ساماندهی دریافتی و هزینه کرد آنها لازم بود؛ این‌که تحت چه قوانینی منابعی را دریافت و هزینه می‌کنند.
وی افزود: علاوه‌بر‌این اخذ وجه اجباری از اولیا نیز وجاهت قانونی ندارد. برای ساماندهی این موارد در آموزش و پرورش به این نتیجه رسیدیم که سامانه‌ای را طراحی کنیم تا در قالب آن مدیران مدارس نسبت به انجام فعالیت‌های مالی خود اقدام کنند.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان این‌که این طرح یک‌بار در سال‌۹۵ اجرا و متوقف شد و امروز نسخه تجدیدنظر شده آن را اجرا می‌کنیم گفت: این سامانه آماده استقرار در کلیه مدارس است تا مدیران با استفاده از آن اقدام به سازماندهی امور مالی خود کنند.
وی به اهداف راه‌اندازی این سامانه اشاره کرد و افزود: شفافیت مالی و اطلاع‌رسانی شفاف بابت دریافتی‌ها و پرداختی‌ها هدف مهم این طرح است.
بر این اساس هرگونه دریافت وجه به‌صورت نقدی ممنوع می‌شود و در قالب حساب یکپارچه قابل دریافت و هزینه کرد است.
الهیار افزود: به این ترتیب گزارش‌های مالی مدارس شفاف می‌شود که گزارشات آن برای نهادهای نظارتی نیز قابل ارسال است. واریزی‌ها در کلیه مدارس دولتی از طریق پوز و خودپرداز و درگاه الکترونیکی انجام می‌شود.
وی با بیان این‌که اکنون ۵۰‌هزار مدرسه به سامانه وصل می‌شوند و در مرحله اول ۸۵هزار مدرسه را تحت پوشش می‌بریم گفت: مابقی مدارس به‌تدریج پس از فراهم شدن الزامات و بسترهای لازم تحت پوشش می‌روند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی