[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۲۹
  • دوره جدید

با پوست تخم‌مرغ به داد دندان‌هایتان برسید ، روزنامه شیراز نوین

به محض شکستن تخم‌‌مرغ پوست آن را دور می‌ریزیم، غافل از اینکه این پوست‌های به نظر بی‌مصرف، می‌توانند جایگزین گروهی از گران‌قیمت‌ترین داروها باشند. با پوست تخم‌مرغ دندان و موهایی سالم و زیبا داشته باشید.
پوست تخم‌مرغ، جادوی تقویت استخوان و دندان‌ها
پوست تخم‌مرغ آن‌قدرها هم که به نظر می‌رسد بی‌فایده نیست؛ بلکه کاملاً برعکس، سرشار از ماده‌ای است که متأسفانه امروزه افراد در تمامی سنین از کمبود آن به نوعی رنج می‌برند. کلسیم؛ ماده‌ای که کمبودش در بدن باعث خرابی دندان‌ها، ضعف و دردهای استخوانی، ریزش مو و... می‌شود.
روش تقویت استخوان و تأمین کلسیم با پوست تخم‌مرغ
بیشتر افراد به محض استفاده از محتوای تخم‌مرغ، پوست‌های آن را دور می‌اندازند، در حالی که با این کار خود را از خواص آن ماده محروم می‌کنند. در واقع، پوست تخم‌مرغ سرشار از مواد معدنی مختلف همچون کلسیم است. جذب و هضم این منبع کلسیم برای بدن بسیار آسان‌تر از منابع دیگر است. تحقیقات نشان داده کلسیم موجود در پوست تخم‌مرغ شبیه به کلسیم موجود در استخوان‌ها و دندان‌ها است. این نوع کلسیم علاوه بر استحکام دندان و استخوان، کلسیم مورد نیاز بافت‌ها و عصب‌ها را تأمین می‌کند. از طرف دیگر، پودر پوست تخم‌مرغ سبب کاهش فشار خون و کلسترول می‌شود. 
نصف قاشق پودر پوست تخم‌مرغ حاوی حدود ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰میلی‌گرم کلسیم است. برای بهره‌مند شدن از خواص پوست تخم‌مرغ، ابتدا چند تخم‌مرغ را به مدت ۱۰دقیقه بجوشانید تا باکتری‌ها و میکروب‌های آن زدوده شود. بگذارید سرد شوند، سپس آن‌ها را خرد کرده تا به پودر تبدیل شوند و آن پودر را در شیشه‌ای تمیز نگه دارید. می‌توانید از آن در غذاها، نوشیدنی‌ها و اسموتی‌ها استفاده کنید.
فواید پوست تخم‌مرغ برای استخوان‌ها و کاربردهای خانه‌داری
کاربردهای پوست تخم‌مرغ در خانه‌داری
از پوست تخم‌مرغ قبل از آنکه راهی سطل زباله یا کمپوست شوند، چه استفاده‌های عجیبی می توان کرد.
۱- جلوگیری از گرفتگی لوله‌های فاضلاب با پوست تخم‌مرغ
ریختن مقداری پوست خرد شده تخم‌مرغ روی صافی فلزی سینک، باعث تمیزی و جلوگیری از گرفتگی لوله‌ها می‌شود. آن‌ها همچنین مانع عبور مواد جامد و رهایی از چربی‌های داخل لوله‌ها می‌شوند.
۲- استفاده از پوست تخم‌مرغ به عنوان پاک کننده
مقداری از پوست تخم‌مرغ را همراه با پودر ظرف‌شویی روی سطح لک شده بریزید و با اسفنج آن را تمیز کنید.
در صورتی که بخواهید داخل ظرفی دردار را تمیز کنید، می‌توانید مقداری پوست تخم‌مرغ خرد شده را داخل ظرف ریخته، آن را با آب سرد تقریباً پر کنید و چندین بار تکان دهید. نتیجه فوق‌العاده خواهد بود.
۳- تمیز کردن لباس‌های سفید با پوست تخم‌مرغ
اگر از خاکستری شدن لباس‌های سفید خود نگرانید، کافی‌ست مقداری پوست تخم‌مرغ داخل صافی ریخته، همراه لباس‌ها داخل ماشین لباسشویی قرار دهید.
۴- حاصلخیزکردن خاک
پوست تخم‌مرغ سرشار از کلسیم و سایر مواد معدنی است. برای حاصلخیز کردن خاک آن را به کمپوست اضافه کنید.
۵- دفع آفات
حلزون‌ها، کرم‌های برگ‌خوار و آفات را با پاشیدن مقداری پوست تخم‌مرغ در اطراف باغ خود دور کنید.
۶- تغذیه گیاهان
قبل از آبیاری گیاهان، مقداری پوست تخم‌مرغ داخل آب ولرم ریخته، داخل ظرفی دردار در جای تاریک و خنک قرار دهید. بگذارید چند روز باقی بماند.
۷- تأمین کلسیم
با ریختن مقداری پوست تخم‌مرغ به کف گلدان گوجه‌فرنگی، فلفل و بادمجان، کلسیم مورد نیاز آن‌ها را تأمین کنید.
۸- گلدان
از تخم‌مرغ‌های شکسته برای کاشت دانه استفاده کنید. آن‌ها تا زمان سبز شدن دانه به عنوان گلدان قابل استفاده‌اند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی