[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۲۹
  • دوره جدید

گمرک ایران اعلام کرد: انهدام باند قاچاق مواد مخدر، روزنامه شیراز نوین

مأموران گمرک، سه محموله مواد مخدر از نوع تریاک را قبل از ترانزیت به اروپا توقیف کردند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گمرک ایران، مأموران گمرک طی سه عملیات، موفق به کشف بیش از ۵۱کیلوگرم تریاک شدند. تیم سگ‌های موادیاب گمرک جمهوری اسلامی ایران، اخباری مبنی بر جاسازی مواد مخدر در چندین محموله صادراتی دریافت و برای شناسایی و کشف این محموله‌ها اعزام شدند.
در محموله اول، ۹کیلو و ۵۰۰گرم شیره تریاک به طرز بسیار ماهرانه‌ای لفاف‌پیچ شده و با پوشش ادویه و کاربن در داخل لوله و قوطی‌های پروفیل و کف یک دستگاه دیزی‌ساز صادراتی جاسازی شده بود که توسط مأموران گمرک کشف و ضبط شد.
در محموله دوم، ۳۲کیلوگرم تریاک در داخل چهار دستگاه تنور نانوایی که در حال خروج از مرز بازرگان بود شناسایی و کشف گردید.
به دنبال این کشفیات، جاسازی ۱۰کیلوگرم تریاک به روش مشابه در داخل لوله و پروفیل یک دستگاه پخت نان شناسایی و توقیف گردید.
مقصد این سه محموله کشورهای اتریش، آلمان و انگلستان بوده است. کلیه مواد مخدر کشف شده در این سه عملیات همراه با مستندات و کالاها پس از تنظیم صورت جلسه در اختیار پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا قرار گرفته است.
حسب اعلام مرکز مبارزه با جرائم سازمان یافته گمرک ایران، موفقیت گمرک جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با قاچاق انواع مواد مخدر سنتی، صنعتی و پیش‌ساز نتیجه هوشیاری مأموران گمرک و احساس مسئولیت هم‌وطنانی است که به هر نحو در حوزه واردات، صادرات و ترانزیت مشغول بوده و دغدغه سوءاستفاده قاچاقچیان از جاسازی محموله‌های پستی، مسافری و تجاری را داشته اند.
لازم به ذکر است که برخی از رانندگان محموله‌های تجاری صادراتی، وارداتی و ترانزیتی با وجود اینکه از جاسازی انواع مواد مخدر در داخل محموله‌ها بی‌اطلاع بوده‌اند، در خارج از مرزها به اتهام جاسازی مواد مخدر شناسایی و به حبس‌های طولانی مدت محکوم شده اند.
گمرک جمهوری اسلامی ایران، از کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی که به هر نحو با حوزه صادرات، واردات و ترانزیت سر و کار دارند دعوت می‌کند در صورت مواجهه به موارد مشکوک مراتب را به مرکز مبارزه با جرائم سازمان یافته یا مدیران کل گمرکات اجرائی اطلاع دهند تا اقدامات قانونی بعدی صورت پذیرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی