[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۴
  • دوره جدید

کاهش فقر غذایی و سوءتغذیه کودکان و زنان باردار، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی ‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز، معاون بهداشت دانشگاه گفت: گروه بهبود تغذیه معاونت بهداشت دانشگاه با همکاری ارگان‌های حمایتی مانند کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی وزارت رفاه و بنیاد علوی در راستای کاهش سوء تغذیه گروه‌های آسیب پذیر مداخلات حمایت تغذیه‌ای و آموزشی را به صورت گسترده در حال اجرا دارد.
دکتر «عبدالرسول همتی» افزود: در راستای توانمندسازی خانوارهایی که توانایی تأمین مواد غذایی لازم را ندارند، با اجرای طرح تنظیم و توزیع سبدهای غذایی متعادل، بخشی از نیازهای اساسی موردنیاز کودکان و زنان باردار تأمین می‌شود.
او از ارائه مشاوره تخصصی تغذیه به مادران کودکان و زنان باردار با حضور کارشناسان تغذیه در مراکز جامع خدمات سلامت به عنوان خدمتی دیگر در این زمینه یاد کرد و ادامه داد: این اقدام منجر به ارتقای مهارت رعایت اصول تغذیه صحیح با داشتن کمترین امکانات مالی و کاهش سوء تغذیه شده است.
این مقام مسئول در معاونت بهداشت دانشگاه افزود: با هدف طراحی و تدوین مداخلات مؤثر، کمیته کاهش فقر استانی با حضور مسئولان درون بخش و برون بخش برنامه در دفتر معاونت بهداشت دانشگاه هر ۶ ماه یک بار تشکیل می‌شود که این کمیته ضمن بررسی نتایج اقدامات انجام گرفته نسبت به اصلاح روند اجرایی و ارتقای شاخص‌های اثربخشی برنامه تصمیم گیری‌های لازم را اتخاذ می‌کند.
او اثرات برنامه‌های حمایتی در رهایی از سوء تغذیه را بهبود رشد کودکان زیر پنج سال، پیشگیری از کمبود ریزمغذی‌ها، وزن گیری مطلوب زنان باردار و کاهش تولد نوزادان کم وزن عنوان کرد.
دکتر همتی یادآور شد: گروه بهبود تغذیه دانشگاه با همکاری سازمان بهزیستی نسبت به شناسایی کودکان زیر پنج سال و مادران باردار دچار سوء تغذیه در خانوارهای بی‌بضاعت و معرفی آنها به ارگان‌های حمایتی به صورت مستمر اقدام می‌کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی