[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۲۹
  • دوره جدید

تفاهم کلید توسعه است ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: در سال ۹۶ یک میلیارد و هشت میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در این استان جذب شده است.  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در جلسه شورای گفت و گو دولت و بخش خصوصی افزود: این رقم در سال‌های 93 و 94 جمعاً پنج میلیون دلار و در سال 95 نیز 95 میلیون دلار بوده است. 
وی ادامه داد: در بیش از 230 جلسه کارگروه رفع موانع تولید مشکلات بیش از یک هزار و 300 واحد تولیدی استان در دستور کار قرار گرفت که مشکلات 61 درصد این واحدها حل شد. 
مهندس تبادار اظهار کرد: همچنین در طرح رونق تولید نیز در سال 95 به 483 واحد تولیدی که در سامانه بهین‌یاب ثبت نام کرده بودند 630میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شد. 
استاندار فارس تصریح کرد: بیش از 360 میلیارد تومان نیز به طور مستقیم توسط سیستم بانکی به واحدهای تولیدی استان پرداخت شد. 
وی اضافه کرد: همچنین در سال 96 نیز از مجموع 220 طرحی که در سامانه بهین‌یاب به ثبت رسیده 300 میلیارد تومان پرداخت شده و 2 هزار و 266 طرح نیز به طور مستقیم از سیستم بانکی 870 میلیارد تومان تسیهلات دریافت کردند. 
استاندار فارس گفت: در سال 96 در مجموع با 80 میلیارد تومان طرح‌های انتقالی سال 95 بیش از یک هزار و 250 میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی پرداخت شد. 
مهندس تبادار افزود: در بحث کمیته جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری نیز در مجموع بیش از 110 جلسه برای حل مشکلات 360 واحد سرمایه‌گذاری تشکیل شد که مشکلات 200 واحد حل شد. 
وی ادامه داد: در بحث صادرات غیر نفتی نیز میزان صادرات استان در سال 94 حدود 650 میلیون دلار بود که این رقم با 60 درصد رشد در سال 95 به یک هزار و 43 میلیون دلار و در سال 96 نیز با 25 درصد رشد نسبت به سال 95 به یک هزار و 303 میلیون دلار افزایش یافت. 
استاندار فارس گفت: در بحث بهبود فضای کسب و کار نیز رتبه استان که در سال 94 در کشور 19 بود در سال 95 به چهار و در سال 96 نیز به رتبه 2 رسید. 
وی بیان کرد: نرخ بیکاری استان نیز که در سال 91، 16 و نیم درصد بود (رتبه 29 کشور) در سال 95 به 11 و چهار دهم درصد (رتبه 13 کشور) و در سال 96 نیز به 10.۸ درصد (رتبه 12 کشور) و در بهار امسال با ۹.۹ درصد رسید. 
مهندس تبادار شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی را یک پیوند مبارک بین بخش خصوصی و دستگاه‌های اجرایی برشمرد و افزود: با فعالیت این شورا موضوعات در یک فضای منطقی منطبق بر قانون و مقررات بررسی می‌شود و نه بخش خصوصی انتظاراتی فراتر از قانون از این شورا داشته و نه دستگاه‌های اجرایی می‌توانستند فراتر از قانون کاری انجام دهند اما در مجموع اتفاقات خوبی در این شورا روی داد. 
استاندار فارس گفت: امیدواریم مباحثی هم که محقق نشده با تلاش دستگاه‌های اجرایی پیگیری و محقق شود. 
مهندس تبادار افزود: در استان فارس در بحث فعالیت‌های اقتصادی و مباحث مربوط به اتاق بازرگانی و بخش‌هایی مانند اتاق تعاون، اتاق صنعت و معدن، اصناف و سایر امور مرتبط با بخش خصوصی سعی کرده‌ایم این مجموعه‌ها را به عنوان کارکرد بزرگ استان در عرصه تولیدی و اقتصادی قلمداد کنیم. 
وی ادامه داد: از ابتدا تلاش ما بر همین بوده و سعی کرده‌ایم که بخش خصوصی را بیش از گذشته به عنوان فراهم کننده زمینه سرمایه‌گذاری، تولید، بازرگانی و صادرات در استان قلمداد کنیم و از سوی دیگر سعی کرده‌ایم زمینه کمک‌های دستگاه‌های اجرایی به بخش خصوصی فارغ از هرگونه مقابله و در سایه تفاهم فراهم شود. 
استاندار فارس ادامه داد: ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در استان در عرصه‌های مختلف کشاورزی، گردشگری، تجاری، بازرگانی و تولیدی بسیار است و ما راه طولانی برای بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها در پیش داریم. 
وی گفت: قطعاً یکی از مؤلفه‌های موفقیت در این زمینه ارتباط بخش دولتی و بخش خصوصی است و هرچه این تفاهم بیشتر باشد از این ظرفیت‌ها هم استفاده بیشتری می‌توان کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی