[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

دو امتیاز حساس پرید، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: تیم فوتبال قشقایی شیراز، هفته یازدهم لیگ دسته اول فوتبال ایران را با تساوی خانگی پشت سر گذاشت.
در یکی از مسابقات این هفته، عصر دیروز قشقایی در ورزشگاه پارس میزبان آلومینیوم اراک بود. در این بازی که از ساعت 15 آغاز شد، قشقایی با ترکیب حق شناس در درون دروازه، سعیدی، کریمی، اقبالی و چگینی در خط دفاعی، حسامی، اسدی و عباسی در خط میانی، خادم در پست وینگر چپ، بهاروندی در پست وینگر راست و محمد مهری در خط حمله بازی را آغاز کرد.
 نیمه اول بسیار جذاب دنبال شد و هر دو تیم فرصت‌های بسیار خوبی برای گلزنی خلق کردند. پوریا آریاکیا بازیکن سابق برق جدید که سال گذشته در چنین روزهای ستاره فوتبال شیراز بود، در لباس آلومینیوم اراک خطرساز ظاهر شد و اولین موقعیت بازی را در دقیقه چهارم مسابقه خلق کرد که ضربه او روی خط دروازه توسط سروش سعیدی برگشت داده شد.
در دقیقه نهم بازی، ضربه سر میثم آقایی را مسلم حق شناس در آستانه ورود به دروازه قشقایی برگشت داد. اولین موقعیت خطرناک قشقایی در دقیقه 17 رقم خورد و محمدجواد عباسی پس از ورود به محوطه جریمه آلومینیوم، نتوانست ضربه خوبی به توپ بزند و این فرصت طلایی از دست رفت. در ادامه هر دو تیم دو موقعیت نسبی گلزنی را از دست دادند اما در دقیقه 41 رسول بهاروندی با پاس عباسی در موقعیت عالی گلزنی قرار گرفت اما توپ را از بالای دروازه به بیرون فرستاد. یک دقیقه بعد، آریاکیا بود که پشت مدافعان قشقایی صاحب توپ شد و در حالی که همگان منتظر اولین گل بازی بودند، او توپ را به بیرون زد تا نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان برسد. داور مسابقه برای این نیمه هیچ وقت تلف شده‌ای در نظر نگرفت.
در نیمه دوم بازی به شدت افت کرد که سهم قشقایی در این پایین آمدن کیفیت، بیش از حریف بود. قشقایی در سی دقیقه ابتدایی این نیمه تنها سه حمله به محوطه جریمه حریف داشت و هیچ خطری هم ایجاد نکرد. در حالی که آلومینیوم در این دقایق 11 حمله انجام داد و البته آنها هم فقط  دو موقعیت جزئی را توانستند ایجاد کنند. قشقایی در 15 دقیقه انتهایی بازی بهتر کار کرد و به یک موقعیت بسیار خوب گلزنی هم دست یافت. روی یک پرتاب اوت، عباسی با پشت پا ضربه ای به توپ زد و اسدی را در موقعیت گلزنی قرار داد، اما ضربه اسدی با برخورد به مدافع حریف برگشت داده شد. 
داور برای نیمه دوم این دیدار 4 دقیقه وقت تلف شده در نظر گرفت اما در دقیقه 97 سوت پایان بازی را به صدا در آورد! در آخرین دقیقه مسابقه، یک ضربه آزاد هم نصیب بازیکنان قشقایی شد اما ضربه سروش سعیدی به دیوار دفاعی برخورد کرد و این فرصت هم از دست رفت تا در روزی که تماشاگران پرشور قشقایی دو جایگاه کامل را اشغال کرده بودند، این تیم نتواند نتیجه‌ای بهتر از تساوی خانگی به دست آورد.
هر دو تیم با این نتیجه 16 امتیازی شدند و در رتبه‌های ششم و پنجم باقی ماندند. در 5 بازی دیگری که دیروز برگزار شد، 4 دیدار دیگر به تساوی انجامید و فقط تیم شاهین بوشهر بود که با پیروزی سه بر صفر در خرمشهر، موفق شد به رتبه دوم جدول صعود کند.
اسامی ‌بازیکنان قشقایی در بازی دیروز: مسلم حق شناس، سروش سعیدی، مسعود اسدی، رسول بهاروندی (از دقیقه 86 محمدعلی نگارنده) امیدرضا کریمی، علی حسامی، محمدجواد عباسی، ‌هادی خادم (کاپیتان- از دقیقه 86 مرتضی سنجانکی)، محمدحسین چگینی، محمد مهری (از دقیقه 66 حسین صادقی) و کیانوش اقبالی
نیمکت نشینان به میدان نیامده: سامان فرجام، کاظم رحمانی، حمیدرضا عبدالهی، علی آزادمنش، علیرضا لشگری و مصطفی نباتی
سرمربی: مهدی فروردین
اسامی ‌بازیکنان آلومینیوم: مسعود پورمحمد، رامتین سلیمان زاده، مجید ایوبی، روح الله نعمتی، امید نظامی‌پور، ایمان باصفا، عباس یحیی بیگی، مهدی حسینی، حجت اسلامی (از دقیقه 91 محمد خلیلی) پوریا آریاکیا (از دقیقه 72 مهدی ترکمان) میثم آقایی (از دقیقه 88 علی نظری)
نیمکت نشینان به میدان نیامده: محمدرضا قویدل، ابوالفضل قربانی، حسین احمدلو و مهدی خیری- سرمربی: محمد ربیعی

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی