[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۲۹
  • دوره جدید

امام‌جمعه شیراز: تصور آمریکا برای بازگشت به گذشته باطل است، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز گفت: چهار سال است که آمریکا از نظر اقتصادی از چین عقب افتاده و حضور این در غرب آسیا و فشار آوردن به ایران با این تصور است که می‌تواند جایگاه گذشته‌اش را به دست بیاورد که البته چنین نخواهد شد.
به گزارش ایرنا، آیت‌الله لطف‌الله دژکام افزود: آمریکا هنوز باور نکرده است که دیگر آن هژمونی بعد از جنگ جهانی دوم برای خودش ایجاد کرده بود را ندارد و آمریکا نیز مانند سایر مستکبران عالم، تا زمین نخورد باور نمی‌کند که دیگر از آن هیمنه افتاده است.
امام جمعه شیراز که در آیین تکریم و معارفه جانشین فرمانده سپاه فجر استان فارس سخن می‌گفت، اظهار داشت: بعد از جنگ جهانی دوم به دلیل لطمه‌هایی که متحدین و اروپایی‌ها خورده بودند، آمریکا توانست عرض اندامی ‌کرده و حدود 70 سال میدان‌داری کند، اما همچنان خیال می‌کند همان وضعیت وجود دارد که این خود خیال هیچ و باطلی است. نماینده ولی فقیه در استان فارس ادامه داد: حرکت چهل ساله انقلاب اسلامی ‌ایران به نفع مستضعفین و علیه مستکبرین بوده است و امروز عَلم مبارزه با استکبار به دوش شماست و 13 آبان نیز نمود یک حرکتی است که به پیروزی نهایی منتهی خواهد شد.
فرمانده سپاه فجر فارس نیز در این آیین با اشاره به فرارسیدن روز مبارزه با استکبار جهانی، گفت: ما با مستکبران اختلاف مبانی داریم و تا این اختلاف مبانی وجود دارد، هرگز در یک مسیر قرار نخواهیم گرفت و همه بدانند که این اصول و مبانی قابل مذاکره نیست.
سردار سید‌هاشم غیاثی افزود: تنها راه حل وضع موجود پیروی از ولایت است و این تنها مسیری است که می‌تواند آینده روشنی را برای این کشور تضمین کند.
فرمانده سپاه فجر فارس به فتنه‌های سیاسی و اقتصادی دشمن در سال‌های اخیر اشاره کرد و ادامه داد: بعضی از اتفاقات و حوادث که توسط دشمن و با هدف براندازی انجام شد، باعث وفاق و همدلی میان مسئولان کشور و همچنین استان فارس شد.
سردار غیاثی اظهار داشت: در اصل 150 قانون اساسی حفاظت و حراست از انقلاب اسلامی ‌و دستاوردهای آن به سپاه پاسداران سپرده شده است، پس ما حق نداریم از جانب دشمن غافلگیر شویم و همواره باید آمادگی خود را در حد اعلا حفظ کنیم و با یک اشراف و تحلیل و آرایش مناسب، از اتفاقات و فتنه‌ها جلوگیری کنیم.
در این آیین، سردار سرتیپ دوم پاسدار یدالله بوعلی به عنوان جانشین سپاه فجر فارس معرفی و از زحمات سردار سرتیپ دوم پاسدار ابوالفضل گزنی جانشین سابق این سپاه استانی قدردانی شد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی