[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

سردار سلامی: می‌توانیم منافع حیاتی آمریکا را در شرایط لازم تهدید کنیم، روزنامه شیراز نوین

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ‌با اشاره به اعتبار قدرت بازدارنده کشورمان افزود: اکنون به قدرتی رسیدیم که از نظر توان ارائه واکنش مؤثر به قدرت‌هایی در مقیاس آمریکا، می‌توانیم منافع حیاتی آنها را در شرایط لازم تهدید کنیم.
وی در خصوص اعمال تحریم‌های دوباره آمریکایی ضد ایران گفت: خارج کردن هشت کشور خریدار نفت ایران از تحریم‌ها جلوه‌ای از پیروزی ما بر آمریکاست.
وی تصریح کرد: پس از 40 سال مبارزه در حوزه‌های گوناگون سیاسی و اقتصادی امروز ایران در جایگاه رفیعی نسبت به دشمنان جمهوری اسلامی‌ قرار گرفته است. دشمنان ما تصمیم گرفتند موج شوک‌های بلندی را به ما وارد کنند، این موج‌ها یعنی وارد کردن ضربه‌های ناگهانی در زمان‌های کوتاه به شکلی که جامعه از تعادل خارج شود.
وی گفت: رؤیای شکست دادن ملت ایران و پشیمانی از انقلاب اسلامی‌ همواره در فضای آرزو و ایدئال دشمنان ما وجود داشته و البته در مقاطعی این رؤیا‌ها تبدیل به راهبرد و سیاست شده و در میدان عمل ظهور کرده است.
سلامی‌ ادامه داد: دشمنان ما قصد کردند ما را مانند جزیره‌ای در گوشه و انزوا قرار دهند ولی امروز ورق برگشته و خود آمریکایی‌ها بتدریج به سوی انزوا پیش می‌روند حتی متحدان سنتی آنها در حال زاویه گرفتن از آمریکا هستند. آمریکا به تدریج بدلیل اتخاذ و استراتژی‌های غلط و تخلیه شدن عقل راهبردی سرمایه‌های مادی و پشتوانه‌های سیاسی و منطق سیاسی خود را از دست داده است. مداخله‌های بی‌نتیجه اما پرهزینه در دیگر کشورها موجب شده که آمریکا با افول در ارکان قدرت خود مواجه شود. آمریکایی‌ها قصد تحریم اقتصادی ما را داشتند تا بدین طریق به تسلیم سیاسی وادار شویم.
سلامی ‌گفت: تجربه 40 ساله ما بیانگر این است که هرچه فشارهای آمریکایی بر ایران بیشتر شد ملت ما هم از ظرفیت‌های بالاتری از خود بروز داده است. امروز می‌دانیم که اعمال گزینه‌های نظامی ‌علیه ایران ممکن نیست، اگر هم چنین اقدامی‌ صورت پذیرد با شکست روبرو می‌شود. در عرصه‌های سیاسی هم قابل اثبات است که آمریکایی‌ها بیش از این قادر به اعمال فشار سیاسی نیستند چون جهان او را همراهی نمی‌کند. آمریکایی‌ها قادر به ایجاد ائتلاف سیاسی علیه ایران نیست. در حوزه تحریم‌های اقتصادی هم آمریکایی‌ها قادر به تحریم‌های مطلق نیستند چون انزوا‌پذیر نیست.تجربه، بهترین اثبات‌کننده نظریه‌هاست. جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی‌ تأکید کرد: آمریکا شرایط سیاسی جنگ را از دست داده است و هیچ‌کس از تهاجم آمریکا به هیچ نقطه‌ای حمایت نمی‌کند و آمریکایی‌ها قادر نیستند متحدانی بسازند تا هزینه‌های سیاسی جنگ را توزیع کنند. همچنین اقتصاد آمریکا قادر نیست از جنگ جدیدی حمایت کند. آنها 7 تریلیون دلار یعنی به اندازه 100 سال درآمدهای نفتی عراق هزینه کردند اما ساز و کاری برای تبدیل این هزینه اقتصادی به منفعت سیاسی در منطقه نداشتند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی