[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

کمیسیون شوراها به ماندن شهردار تهران رأی نداد، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور گفت: در جلسه دیروز طرح استفساریه تبصره یک اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان مصوب ۹۷.۶.۶ در دستور کار بود که رأی نیاورد و شهردار تهران باید تا ۲۶ آبان برود.
اصغر سلیمی ‌در گفت‌وگو با ایسنا ضمن تشریح جلسه دیروز کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور گفت: در جلسه امروز طرح استفساریه تبصره یک اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان مصوب ۹۷.۶.۶ در دستور کار بود که کمیسیون شوراها این استفساریه را که موضوع آن این بود که آیا همچنان که وزرا و معاونین رئیس جمهور در قانون منع به کارگیری بازنشستگان مستثنی هستند، شهردار تهران نیز مستثنی می‌شود؟ بررسی کرد.
وی در ادامه بیان کرد: در جلسه آقای الویری از شورای عالی استان‌ها حضور داشتند و پس از بحث و بررسی این استفساریه در کمیسیون رأی نیاورد؛ لذا مطابق نظر کمیسیون شوراها شهردار تهران باید تا تاریخ ۲۶ آبان استعفا کند، اما به طور قطعی کمیسیون اجتماعی است که باید در این زمینه نظر دهد.
نماینده مردم سمیرم در مجلس تصریح کرد: بحث بعدی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس بود که در آن بحث استانی شدن انتخابات، تبلیغات، حد نصاب برای یک یا چند کرسی‌ بحث سابقه سکونت مطرح بود مورد بررسی قرار گرفت.
وی افزود: در این طرح استانی- شهرستانی بودن انتخابات نیز مطرح است که کلیات آن در کمیسیون رأی آورد و قرار شد در خصوص جزئیات آن در جلسات آتی بحث شود.
سلیمی ‌در پایان گفت: استیضاح وزیر کشور با پس گرفتن آرای چند نماینده از حد نصاب افتاد و دیگر در کمیسیون بررسی نمی‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی