[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۲۹
  • دوره جدید

آماده محافظت از شرکت‌هایمان در برابر تحریم‌های آمریکا هستیم، روزنامه شیراز نوین

سفیر فرانسه در مسکو تأکید کرد که کشورش آماده محافظت از شرکت‌های فرانسوی در برابر تحریم‌های آمریکا علیه ایران است. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اینترفکس، سفیر فرانسه در مسکو گفت: ما آماده‌ایم تا از شرکت‌های فرانسوی که خواهان ادامه تجارت با ایران هستند پس از آنکه تحریم‌های واشنگتن علیه تهران اعمال شد، محافظت کنیم. این تحریم‌های آمریکا بخشی از تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور برای خروج از توافق هسته‌ای ایران و گروه موسوم به ۱+۵ است که بخش دوم آن از پنجم نوامبر اجرایی می‌شود و صنعت نفت و بانکداری ایران را هدف قرار می‌دهد. سفیر اتحادیه اروپا در روسیه نیز امروز گفت که اتحادیه اروپا هر کاری بتواند برای حفط منافع اقتصادی ایران پس از خروج آمریکا از برجام انجام خواهد داد. وی در ادامه تصریح کرد: در همین راستا اتحادیه اروپا مکانیسم ویژه پرداخت به ایران را راه‌اندازی خواهد کرد تا از ایران در برابر تحریم‌های آمریکا محافظت کند.
مقامات آمریکایی روز جمعه جزئیاتی از این تحریم‌ها را مشخص کردند و گفتند که قرار است ۷۰۰ نفر و نهاد ایرانی را در فهرست سیاه خود قرار دهند. به گزارش ایسنا، بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به بازگشت تحریم‌های آمریکا گفت که واشنگتن توان بیشتری برای فشار بر کشورها و بنگاه‌های اقتصادی جهانی ندارد و این اقدام نیز یک جنگ روانی با هدف ایجاد هراس و دلهره در مردم است.
همچنین دیگر طرف‌های برجام، شامل اتحادیه اروپا، فرانسه، آلمان و انگلیس نیز با صدور یک بیانیه مشترک از بازگشت تحریم‌های آمریکا علیه ایران «عمیقاً» ابراز تأسف و تأکید کردند که این کشورها و اتحادیه اروپا از شرکت‌هایی که تبادلات تجاری قانونی با ایران دارند حمایت می‌کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی