[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

سه امتیاز تا پله سوم، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: قشقایی هفته گذشته موفق شد تیم هم‌امتیاز خود در جدول را شکست داده و یک پله بالا بیاید. آن‌ها امروز هم مقابل یک تیم هم‌امتیاز خود قرار می‌گیرند؛ تیمی که فقط به خاطر تفاضل گل بهتر، رتبه‌ای بالاتر در جدول را اشغال کرده و امروز می‌تواند توسط قشقایی به زیر کشیده شود. 
آلومینیوم اراک با هدایت محمد ربیعی، امسال یک بار به شیراز آمده و با گرفتن یک امتیاز از فجرسپاسی، شهرمان را ترک کرده است. آن‌ها سال گذشته هم دوبار به شیراز آمدند. یک بار موفق شدند برق جدید را در اوج با یک گل مغلوب کنند و بار دیگر سه بر صفر مغلوب فجرسپاسی شدند.
اما در رقابت‌های امسال، هر دو تیم در 10هفته گذشته 9بازی انجام داده و 15امتیاز کسب کرده‌اند. در هفته نخست، قشقایی در شیراز 4 بر 1 به مس رفسنجان باخت؛ اما آلومینیوم در زمین خود موفق به شکست یک بر صفر شهرداری تبریز شد. در هفته دوم، قشقایی در انزلی ملوان را با تساوی یک یک متوقف کرد و آلومینیوم هم در شیراز فجرسپاسی را با تساوی بدون گل متوقف کرد.
در هفته سوم، قشقایی اولین پیروزی فصل خود را جشن گرفت و دو بر یک پرسپولیس پاکدشت را شکست داد؛ اما در همان روز، آلومینیوم در خانه خود متحمل اولین شکست فصل شد و مقابل مس کرمان تن به شکست یک بر صفر داد. در هفته چهارم، قشقایی در مشهد موفق به شکست دادن سیاه‌جامگان شد؛ سه امتیاز مهمی که چند روز بعد از قشقایی پس گرفته شد. سیاه‌جامگان از جدول کنار گذاشته شد و امتیازات بازی‌های این تیم از بین رفت. در همان هفته اما آلومینیوم به یک پیروزی خوب خارج از خانه دست یافت و در ماهشهر، شاگردان مهابادی را با دو گل مغلوب کرد. 
در هفته پنجم رقابت‌ها، این قشقایی بود که همان تیم ماهشهری را با حساب دو بر یک مغلوب کرد و در همان روز، آلومینیوم هم با نتیجه‌ای مشابه، گل‌گهر سیرجان را شکست داد. بنابراین، تیم اراکی تنها تیمی است که تا پایان هفته دهم موفق به شکست شاگردان وینگو بگوویچ شده است.
در هفته ششم، قشقایی دربی شیراز را با تک‌گل محمدجواد عباسی از فجرسپاسی برد و آلومینیوم در کرج موفق شد اکسین را با تساوی یک یک متوقف کند. در هفته هفتم، دو تیم نتایجی مشابه گرفتند. قشقایی در زمین خود با یک گل مغلوب مس کرمان شد و آلومینیوم در ارومیه مقابل تیم نود این شهر تن به شکست یک بر صفر داد. در واقع، آلومینیوم همان‌طور که تنها شکست گل‌گهر صدرنشین را رقم زده، تنها تیمی هم بوده که در مقابل نود ارومیه تن به شکست داده است.
در هفته هشتم باز هم دو تیم نتایجی مشابه گرفتند. قشقایی در تهران برابر بادران به تساوی بدون گل رسید و آلومینیوم در خانه با تساوی دو دو برابر شاهین بوشهر متوقف شد. در هفته نهم، قشقایی در یکی از زیباترین بازی‌های فصل، مقابل تیم صدرنشین گل‌گهر سیرجان با تساوی 3-3 به کار خود پایان داد. در این هفته تیم آلومینیوم استراحت داشت.
و بالاخره در هفته دهم، قشقایی در کرج موفق به شکست دو بر یک اکسین شد و آلومینیوم نیز در خانه خود تیم خونه به خونه بابل را با یک گل شکست داد.
پیش از بازی‌های امروز، آلومینیوم با کسب 15امتیاز، 9گل زده و 6گل خورده در رتبه پنجم قرار دارد و قشقایی با 12گل زده، 12گل خورده و 15امتیاز تیم ششم جدول است.
قشقایی با 12گل زده چهارمین خط حمله قدرتمند لیگ را تشکیل می‌دهد؛ در حالی که آلومینیوم با 9گل زده و به طور مشترک با ملوان بندرانزلی، در رتبه هشتم یا نهم خطوط حمله قرار گرفته. اما در طرف مقابل، قشقایی با 12گل خورده، یازدهمین خط دفاعی را به طور مساوی با دو تیم دیگر در اختیار دارد که آمار نگران‌کننده‌ای به نظر می‌رسد. اما آلومینیوم با 6گل خورده، سومین خط دفاعی است.
هر دو تیم شانس این را دارند که با پیروزی در بازی امروز و با توجه به سایر نتایج، در خوش‌بینانه‌ترین حالت به رتبه سوم جدول صعود کنند. ضمن اینکه آن‌ها در صورت شکست، در نهایت به رتبه هفتم سقوط خواهند کرد.
مسلم حق‌شناس، سروش سعیدی، مسعود اسدی، محمدجواد عباسی،‌ هادی خادم، حسین صادقی و محمد مهری از مهره‌های شاخص تیم قشقایی با هدایت مهدی فروردین هستند. در طرف مقابل، آلومینیوم اراک با هدایت محمد ربیعی از نفراتی چون رامتین سلیمان‌‌زاده (بازیکن سابق فجرسپاسی)، امید نظامی‌پور، رضا معقولی، حجت اسلامی، میثم آقایی، ایمان باصفا (بازیکن سابق فجرسپاسی) و پوریا آریاکیا (بازیکن سابق برق جدید شیراز) سود می‌برد.
در سایر بازی‌های امروز، خونه به خونه بابل در زمین خود میزبان شهرداری ماهشهر است. خونه به خونه با 5امتیاز تیم پانزدهم جدول است و شهرداری ماهشهر با یک بازی کمتر و یک امتیاز بیشتر، در رتبه چهاردهم قرار دارد. در تبریز تیم 10امتیازی شهرداری میزبان تیم 11امتیازی بادران خواهد بود. این دو تیم در رتبه‌های نهم و هشتم جدول قرار دارند. پرسپولیس پاکدشت 15امتیازی که در رتبه چهارم قرار دارد، در زمین خود به مصاف گل‌گهر سیرجان، صدرنشین رقابت‌ها می‌رود. گل‌گهر در حال حاضر تنها تیم 20امتیازی است و با اختلافی فاحش نسبت به سایر تیم‌ها، بهترین خط حمله را با 23گل زده در اختیار دارد. دومین خط حمله هم از آن پرسپولیس پاکدشت با 19گل زده است. اما ملوان ته‌جدولی در دومین هدایت محمد احمدزاده، در انزلی پذیرای اکسین البرز خواهد بود؛ جدال دو تیم بحران‌زده که به تازگی مربیانشان را از دست داده‌اند. ملوان با توجه به 6امتیاز منفی ابتدای فصل، حالا با 4امتیاز تیم آخر جدول 16تیمی است و اکسین با سه پیروزی و سه تساوی 12امتیاز دارد و در رتبه هفتم جدول قرار گرفته است. 
در آخرین بازی امروز که از ساعت 17 در خرمشهر برگزار می‌شود، دو تیم جنوبی کارون اروند خرمشهر و شاهین شهرداری بوشهر به مصاف هم می‌روند. جدال حساس و جذاب شاگردان اکبر میثاقیان و محمود فکری از جذابیت‌های زیادی برخوردار خواهد بود. کارون با 10امتیاز در رتبه دهم جدول قرار دارد؛ اما شاهین با 17امتیاز تیم سوم جدول است و از مدعیان صعود به شمار می‌رود. از نکات جالب در مورد شاهین می‌توان به این اشاره کرد که تنها شکست آن‌ها در شیراز و برابر فجرسپاسی رقم خورده؛ در حالی که همان شکست، تنها پیروزی فجرسپاسی تا اینجای فصل به شمار می‌رود! البته شاهین تنها تیم حاضر در مسابقات است که 10بازی انجام داده و در هیچ یک از هفته‌های گذشته با قرعه استراحت مواجه نشده است. آن‌ها در حالی در رتبه سوم جدول قرار دارند که تیم چهارم جدول، یعنی پرسپولیس پاکدشت با هدایت فرهاد کاظمی، دو بازی و دو امتیاز کمتر از آن‌ها دارد و با کسب دو نتیجه تساوی هم می‌تواند جای شاهین را در رتبه سوم اشغال کند.
اما در تنها بازی باقی مانده که پس‌فردا برگزار خواهد شد، تیم مدعی و رتبه دومی مس کرمان به مصاف تیم بحران‌زده مس رفسنجان خواهد رفت؛ تنها تیم‌هایی که تا پایان هفته دهم موفق به شکست قشقایی شیراز شده‌اند. مس رفسنجان از همان هفته اول که قشقایی را شکست داد، دیگر طعم پیروزی را نچشید؛ اما مس کرمان روند فوق‌العاده‌ای را با نادر دست‌نشان سپری کرده و حالا فقط یک امتیاز با گل‌گهر فاصله دارد. کرمانی‌ها در جام حذفی هم پریروز میزبان سپاهان اصفهان بودند و با وجود نمایشی مقبول در طول 120دقیقه، در ضربات پنالتی مغلوب شدند و از دور رقابت‌ها حذف شدند.
دیدار تیم‌های قشقایی شیراز و آلومینیوم اراک، عصر امروز از ساعت 15 در ورزشگاه پارس شیراز آغاز خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی