[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

نفربه‌نفر با شنبه تلخ پرسپولیسی‌ها در ژاپن، روزنامه شیراز نوین

برانکو در شرایطی که تیمش برای اولین بار گام به فینال آسیا گذاشته بود، با نتیجه دو بر صفر شکست خورد تا اکنون امیدوار به بازی برگشت و جبران در آزادی باشد. به گزارش ورزش سه، شاگردان برانکو ایوانکوویچ صبح دیروز با وجود 45دقیقه امیدوارکننده در نیمه اول، در ادامه مسابقه تحت تأثیر نمایش حریف قرار گرفتند و با دو گل شکست خوردند. سرمربی کروات سرخ‌پوشان که در این بازی فقط یک تعویض در ترکیب تیمش صورت داد و در دقایق پایانی عالیشاه را جانشین نوراللهی کرد، نتوانست به نتیجه دلخواه دست یابد و اکنون تمام انگیزه‌اش جبران این نتیجه در استادیوم آزادی است. در ادامه، به بررسی عملکرد بازیکنان پرسپولیس در این جدال خواهیم پرداخت.
علیرضا بیرانوند
دروازه‌بان سرخ‌پوشان تهرانی در این دیدار می‌توانست هفتمین کلین‌شیت خود را به ثبت برساند؛ اما این اتفاق رخ نداد. علیرضا روی دو گل بازیکنان برزیلی کاشیما چندان مقصر نبود؛ اما شاید اگر همان بیراوند بازی با السد بود، می‌توانست روی هر دو توپ سریع‌تر و بهتر کار کند؛ چراکه گرفتن آن‌ها نسبت به موقعیتی که از ژاوی گرفته بود اصلاً سخت‌تر نبود.
شجاع خلیل‌زاده
یکی از خوب‌های پرسپولیس و شاید بهترین بازیکن سرخ‌پوشان که در این بازی فوق‌العاده کار کرد و اجازه نداد تیم کاشیما در نیمه نخست به گل برسد. اوج کار او تکل روی شوت سوزوکی بود که مانع دستیابی حریف به گل شد. با این حال در نیمه دوم و بعد از دو گل کاشیما، نمایش عصبی او کاملاً مشخص بود و یک کارت زرد نیز از داور دریافت کرد.
سیدجلال حسینی
کاپیتان پرسپولیس همان‌قدر که در نیمه نخست به خوبی توانست تیمش را رهبری کند، در 45دقیقه دوم موفق به انجام این کار نشد. سیدجلال حسینی روی گل اول هم می‌خواست جلوی شوت سیلوا را بگیرد؛ اما موفق به انجام این کار نشد و توپ از او عبور کرد. با این حال بازیکن باتجربه خط دفاعی پرسپولیس با انتقال به موقع توپ از خط دفاعی به حمله‌وران تیمش درصدد ایجاد موقعیت بود و فشار حملات حریف را در بیشتر دقایق کنترل کرد.
محمد انصاری
در 45دقیقه دوم و در هنگام گل دوم توپ از کانالی وارد دروازه پرسپولیس شد که انصاری باید پوشش می‌داد. محمد از لحاظ نمره، ضعیف‌ترین مهره بازی بود و نتوانست انتظارات را برآورده کند. با این حال، چند توپ‌گیری مناسب و هماهنگی با سیدجلال حسینی، این امیدواری را در بازی برگشت نیز شکل خواهد داد تا از پس ضدحملات حریف بربیایند.
شایان مصلح
هرچقدر در نیمه اول اجازه نفوذ به بازیکنان حریف را نداد، در نیمه دوم نفرات تیم حریف خیلی توانستند جولان دهند و گل اول هم از سمت او توپ چرخید و در نهایت به گل تبدیل شد. هرچند می‌توانست در فاز تهاجمی عملکرد بهتری از خود به جا بگذارد و همکاری بیشتری با بشار رسن و سیامک نعمتی داشته باشد؛ در صحنه گل حریف کاملاً مبتدیانه عمل کرد و نتوانست تأثیر مناسبی روی مهاجم کاشیما از خود به جا بگذارد.
کمال کامیابی‌نیا
برعکس نیمه نخست که به همراه نوراللهی کمربند میانی محکمی را ساخته بودند، در نیمه دوم اسیر لیاندرو سیلوا شده بودند و این بازیکن به همراه دیگر بازیکنان خط میانی، هر کاری خواستند انجام دادند. کامیابی‌نیا که با شوتی دیدنی در بازی با سایپا توانسته بود گل زیبایی به نام خود ثبت کند، در این بازی نیز چند بار موقعیت ضربه به دست آورد که در بهترین فرصت، ضربه‌اش در اختیار دروازه‌بان حریف قرار گرفت.
احمد نوراللهی
یکی از خوب‌های پرسپولیس در نیمه اول بود که حتی یکی دو بار هم اقدام به شوت‌زنی کرد و یکی از موقعیت‌های گل پرسپولیس را نیز شکل داد که با واکنش دروازه‌بان، راهی کرنر شد. احمد ضریب اشتباهات پایینی داشت و شاید انتظار می‌رفت بتواند تا پایان در زمین باقی بماند؛ اما این اتفاق رخ نداد و جای خود را به عالیشاه داد. تغییری که کار پرسپولیس را در ادامه مسابقه سخت‌تر کرد. با این حال به نظر می‌رسد مصدومیت این بازیکن در تعویضش مؤثر بود و باید دید در بازی برگشت چه عملکردی به جا خواهد گذاشت.
سیامک نعمتی
شاید همه چیز تحت تأثیر اخراج بچه‌گانه او باشد. سیامک با دو کارت زرد عجیب باعث شد بازی برگشت را از دست بدهد و کار برانکو را سخت کند. سیامک در کارهای دفاعی هم مانند همیشه با شور و نشاط نبود و علی‌الخصوص در نیمه دوم نمی‌شد او را در زمین پیدا کرد. نعمتی که پیش از این وعده شادی گلش برابر کاشیما را داده بود، اکنون با اخراج عجیب و سهل‌انگارانه خود شرایط را برای سرخ‌پوشان در آزادی سخت کرده است.
بشار رسن
در کنار شجاع خلیل‌زاده، بهترین بازیکن پرسپولیس در نیمه نخست بود؛ اما در 45دقیقه دوم با عقب کشیدن شاگردان برانکو، او هم در بازی محو شد و نتوانست فوتبال همیشگی‌اش را به نمایش بگذارد و طبیعتاً نمره‌ای بهتر از 6.4 هم نصیب او نشد. با این حال، حرکات پا به توپ او باعث می‌شد پرسپولیس در فاز تهاجمی عملکرد مناسبی داشته باشد و اگر در استادیوم آزادی هم چنین عملکردی از خود به جا بگذارد، شاید جبران نتیجه چندان دور از ذهن نباشد.
علی علیپور
یکی از بدترین بازی‌های علیپور در ژاپن رقم خورد. شاید اگر آن توپ توسط او در دقیقه 3 وارد دروازه حریف می‌شد، الان سرنوشت بازی چیز دیگری بود و هر نتیجه‌ای به غیر از این رقم می‌خورد. علیپور تمام توپ‌هایی که صاحبش شد را با بی‌دقتی هرچه تمام‌تر لو داد و بهره‌ای برای تیمش نداشت. این در حالی است که با توجه به قدرت ضربه زدن و 5گلی که پیش از این به نام خود کرده بود، انتظار بیشتری از او می‌رفت. اکنون باید برای گل ششم او در آسیای این فصل در آزادی به انتظار نشست و مطمئناً شرایط متفاوتی در انتظار این مهاجم خواهد بود.
گادوین منشا
از علیپور به مراتب بهتر بود و حتی در دقایقی از بازی نمایش قابل توجهی داشت؛ اما نتوانست تلاش خود را به نتیجه برساند. منشا صاحب موقعیت زیادی هم نشد و در نیمه دوم اکثراً در زمین خودی حضور داشت و طبیعتاً در چنین وضعیتی او کارایی همیشگی خود را نداشت. با این حال قدرت فنی و حفظ توپ او باعث می‌شد مدافعان ژاپنی به دردسر بیفتند و جرأت اضافه شدن به خط هجومی تیم خود و سخت کردن شرایط برای پرسپولیس را نداشته باشند. منشا که پیش از این در دیدار برابر الدحیل نمایشی ماورایی از خود به جا گذاشته بود، شاید بار دیگر بتواند پرسپولیس را به بازی برگرداند و امید برای جبران دو گل را نزد آن‌ها افزایش دهد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی