[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۲۹
  • دوره جدید

افزایش ۲۰‌درصدی خدمات رفاهی بازنشستگان کشوری، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: امسال در بخش امور رفاهی نزدیک به ۲۰‌درصد افزایش خدمات نسبت به سال گذشته داشتیم و کارهای خوبی در این حوزه انجام شده است.
به گزارش خبرگزاری مهر، جمشید تقی‌زاده، با بیان این‌که تصمیمات مهمی‌که در حوزه بازنشستگی در کشور گرفته می‌شود، بدون مشارکت شرکای اجتماعی جایگاهی ندارد گفت: بر این اساس در دوره دوم برنامه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که با حضور دکتر شریعتمداری آغاز می‌شود، مشارکت و حضور بازنشستگان به خصوص کانون‌ها در تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری‌ها پررنگ تر خواهد شد. شما عزیزان به‌عنوان شرکای اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری باید در این حوزه‌ها صندوق را همراهی کنید.
وی ادامه داد: با توجه به تأکیدات فراوان مقام عالی وزارت، بسیاری از مشکلات و مسائل مربوط به جامعه بازنشستگان از طریق هم‌فکری و هم‌اندیشی شرکای اجتماعی ما یعنی شما کانون‌های بازنشستگی قابل حل است، به همین دلیل جهت‌گیری صندوق در ماه‌های آینده بر این اساس خواهد بود تا کانون‌های بازنشستگی نقش اتاق‌های فکر را برای مدیران و سیاستگذاران این حوزه ایفا کنند.
تقی زاده گفت: خیلی از مسائل در حوزه اجتماعی و برخی چالش‌هایی که صندوق بازنشستگی با آن مواجه است، می‌تواند در این اتاق‌های فکر مورد بحث، کنکاش و بررسی قرار گرفته و نتایج آن در قالب طرح و برنامه به صندوق بازنشستگی ارائه تا عملیاتی شود.
وی بر لزوم حمایت کانون‌ها از اقدامات و طرح‌های دولت در جهت بهبود معیشت و رفاه اجتماعی بازنشستگان تأکید کرد و گفت: با این حمایت، مدیران و مسئولان حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌توانند با قوت بیشتری اعتبارات مورد نیاز طرح‌ها را از طریق مجلس به تصویب رسانده و آنها را عملیاتی کنند.
تقی‌زاده ادامه داد: خوشبختانه با حمایت و عنایت ویژه دکتر شریعتمداری بحث همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در اولویت‌کاری ایشان قرار گرفته و این وزارتخانه بر آن است تا اعتبار مورد نیاز برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان با تعامل مجلس و دولت تأمین شود.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به تأکیدات رئیس‌جمهور و سیاست‌ها و برنامه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای واگذاری شرکت‌های زیان‌ده گفت: صیانت از اموال و دارایی‌های بازنشستگان یکی از برنامه‌های مهم بخش اقتصادی صندوق بازنشستگی است که برپایه خروج از بنگاه‌داری و حرکت به‌سمت سهامداری و حضور در بازار پول و سرمایه قرار گرفته است، به همین دلیل در ماه‌های آینده اقدامات عملیاتی برای واگذاری برخی از شرکت‌ها به‌بخش خصوصی صورت خواهد گرفت.
وی با تأکید بر لزوم مدیریت زنان در خانه‌های امید بازنشستگان گفت: در دوره جدید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با توجه به نظر رئیس جمهور این آمادگی در صندوق بازنشستگی وجود دارد تا از زنان توانمند برای مدیریت خانه‌های امید استفاده شود چراکه ارزیابی‌های ما نشان می‌دهد با توجه به روحیه‌ی خاص زنان و و جایگاه ویژه‌ی مادران در اجتماع آنان می‌توانند در فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی اثرگذار باشند. تجربه مدیریت بانوان در آموزش و پرورش و مدیریت مدارس و سایر دستگاه‌های اجرایی نیز نشان از رشد و بالندگی بانوان عزیز است که ما در مدیریت خانه‌های امید به‌عنوان یک پایگاه اجتماعی از خدمات زنان فرهیخته استفاده خواهیم کرد.
تقی‌زاده همچنین اظهار داشت: بر اساس مصوبه هیئت وزیران خانوارهایی مشمول دریافت بسته‌های حمایتی دولت خواهند بود که زیر ۳‌میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند که به این ترتیب ۹۵‌درصد بازنشستگان کشوری مشمول این بسته حمایتی خواهند بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی