[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

رژیم غذایی گیاهی به مقابله با دیابت نوع۲ کمک می‌کند ، روزنامه شیراز نوین

به گفته محققان، رژیم غذایی گیاهی شامل میوه، سبزی‌ها، مغزهای آجیلی، حبوبات و دانه‌ها می‌تواند به کاهش دیابت نوع۲ کمک کند.
به گفته محققان دانشگاه لندن، رژیم غذایی گیاهی علاوه بر بهبود سلامت بدن، موجب کاهش فاکتورهای پرخطر ابتلا به دیابت نوع۲ و بیماری‌های قلبی می‌شود.
در این مطالعه، محققان وضعیت ۴۳۳فرد را که در اواسط دهه ۵۰سال زندگی‌شان بودند بررسی کردند. نتایج مطالعه آشکار ساخت کیفیت زندگی، از هر دو لحاظ جسمی و احساسی، به شکل قابل توجهی بهبود یافت و علائم افسردگی نظیر دردهای عصبی هم در افراد بعد از پیروی از رژیم غذایی گیاهی بهبود قابل توجهی داشت.
محققان مصرف سیب‌زمینی شیرین را به افراد دیابتی توصیه می‌کنند. سیب‌زمینی شیرین در مقایسه با سیب‌زمینی سفید فیبر بیشتری دارد. افراد مبتلا به دیابت نوع۲ می‌توانند با مصرف این نوع سیب‌زمینی میزان قند خونشان را کنترل کنند.
مصرف غلات کامل نظیر جو دوسر، برنج قهوه‌ای و گندم برای افراد مبتلا به دیابت سودمند است؛ چراکه سرشار از فیبر محلول بوده و هضمشان به طول می‌انجامد.
سبزی‌های به رنگ سبز تیره نظیر کلم بروکلی، اسفناج، کلم و انواع سبزی‌های دیگر هم مملو از فیبر و منیزیم هستند که به تنظیم میزان قندخون کمک کرده و می‌توانند روند جذب گلوکز را کند نمایند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی