[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

صدور ۱۵۵میلیارد ریال جریمه در شیراز، روزنامه شیراز نوین

مدیر مرکز ترافیک شهرداری شیراز اعلام کرد که ثبت و صدور بیش از 155 میلیارد ریال برگ جریمه برای رانندگان متخلف در نقاط مختلف شیراز را نشان از فعال بودن دوربین‌های ثبت تخلف و نظارت در این کلانشهر، دانست.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، محمدعلی علویان‌مهر بعداز ظهر شنبه 12 آبان در یک کنفرانس خبری و در پاسخ به این سؤال که آیا دوربین‌های نظارتی مرکز کنترل ترافیک خاموش است، گفت: تمام دوربین‌‌های نصب شده در شیراز فعال است و کار نظارت تصویری و ثبت تخلف به شکل مکانیزه یا دستی با استفاده از این زیرساخت انجام می‌شود.
او گفت: در شش ماه اول امسال بالغ بر 15 میلیارد و 653 میلیون و 420 هزار تومان برگ جریمه برای رانندگان متخلف با استفاده از همین بستر صادر و از ابتدای امسال تا تاریخ 13 مهرماه 97 تعداد 237هزار و 259 قطعه پیامک به شماره همراه رانندگان خودروهایی که شماره پلاک آنها به عنوان متخلف ثبت شده، ارسال شده است.
علویان‌مهر در عین حال از کاهش قابل توجه عدد جریمه‌های اعمال شده براساس تصاویر دوربین‌های ثبت تخلف یا نظارت در شیراز خبر داد و گفت: در شش ماه سال گذشته خودروهای متخلف توسط دوربین‌ها بیش از 20 میلیارد تومان جریمه شدند.
او حجم ریالی برگ جریمه‌های صادر شده در سال 96 را بالغ بر 50 میلیارد تومان اعلام و در عین حال تصریح کرد: متأسفانه سهم شهرداری از این جرائم به شکل کامل پرداخت نشده، حال آنکه هزینه نگهداری و تعمیر و توسعه سیستم‌های نظارت تصویری با توجه به نوسانات بازار ارز و ارز بر بودن این تجهیزات در مقایسه با گذشته تا 5 برابر هم افزایش داشته است.
علویان‌مهر خاطرنشان کرد که براساس قانون 60درصد از کل مبلغ جریمه اعمال شده بر تخلفات رانندگی ثبت شده برپایه تصاویر دوربین‌های موجود، سهم شهرداری شیراز است اما سال گذشته کمتر از 10 درصد سهم یاد شده، به شهرداری تعلق گرفته.
مدیر مرکز کنترل ترافیک شهرداری شیراز همچنین از افزایش 7 برابری ظرفیت ذخیره اطلاعات توسط سیستم‌های نظارت تصویری شهرداری طی 2 ماه گذشته خبر داد و گفت: اگر در گذشته امکان ذخیره اطلاعات 20 روز وجود داشت، اکنون بستر برای ذخیره 2 ماهه اطلاعات فراهم شده است.
علویان‌مهر گفت: از ابتدای امسال تاکنون 1340 مورد پاسخ استعلام براساس اطلاعات دوربین‌های نظارت تصویری شهرداری به مراجع قانونی ارائه و 42 درصد از این استعلام‌ها تأثیرگذار در کشف مورد تصادف یا سرقت شده است.
او با بیان اینکه طرح تردد مکانی و زمانی خودروهای حمل و نقل بار در شیراز با استفاده از همین زیرساخت اجرایی خواهد شد، گفت: محدوده مورد نظر برای تردد این خودروها براساس طرح محدوده ترافیکی شیراز تعیین شده و حدود و ثغور آن براساس همان طرح مد نظر بوده است.
علویان‌مهر از اجرایی شدن سیستم فرماندهی در 10 تفاطع شیراز طی 2 ماه آینده در شیراز خبر داد و گفت: سامانه عبور عابران پیاده از چراغ قرمز در تقاطع‌ها و طرح مکانیزه کردن پارکینگ‌ها و شناسایی خودروهای آلاینده و... نیز از طرح‌های در دست اجرا توسط مرکز کنترل ترافیک شهرداری شیراز است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی