[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۲۹
  • دوره جدید

اصناف هم برای مؤسسات حمل بار درون‌شهری مجوز صادر می‌کنند ، روزنامه شیراز نوین

شیراز نوین - پیمان کشاورز
Peyk59@gmail.com

 طرح تردد زمانی و مکانی خودروهای باربر در شیراز نهایی شده و به زودی به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد. رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری شهرداری  شیراز با اعلام خبر فوق تردد ناوگان‌های حمل بار را بر اساس ضابطه‌های تعیین شده در طرح دانست و گفت: در این طرح خودروها براساس نوع خودرو، محل و زمان تردد، ظرفیت خودرو و نوع بار، امکان حمل و نقل بار را در نقاط مختلف شهر شیراز خواهند داشت تا بخشی از ترافیک شهری ناشی از تردد اینگونه خودروها، مدیریت شود و زمان و نحوه تردد نیز بر اساس دسته‌بندی انجام گرفته به سه منطقه قرمز، سبز و زرد خواهد بود.
محسن حدیقه جوانی ایجاد پایانه حمل و نقل بار به منظور تبدیل بار عمده به خرده بار را یکی دیگر از اقدامات در دست اجرای شهرداری دانست و گفت: نقطه‌ای در محدوده پل فسا از ورودی جنوب شرقی شیراز برای احداث یکی از این پایانه‌ها پیش بینی شده است و امیدواریم با همراهی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، امکان استفاده از پایانه اکبرآباد در این زمینه نیز فراهم شود. وی هدف از ایجاد این پایانه‌ها را ساماندهی ناوگان حمل و نقل بار و جلوگیری از ورود خودروهای سنگین به شهر عنوان کرد.
وی همچنین از تدوین راهکاری برای مدیریت شرکت‌های اینترنتی حمل و نقل بار در شیراز خبر داد که براساس آن اپلیکیشن مناسبی طراحی و ارائه خدمات حمل و نقل باربر بستر این نرم افزار انجام می‌شود.
حدیقه جوانی در ادامه با بیان اینکه شهرداری امکان نظارت بر شرکت‌های حمل و نقل بار موجود را ندارد، توضیح داد: براساس قانون حمل و نقل بار درونشهری برعهده شهرداری‌ها است اما اصناف برای چنین شرکت‌هایی پروانه اشتغال صادر می‌کند و چون این مؤسسه‌ها از شهرداری مجوزی را برای بهره‌برداری دریافت نمی‌کنند، امکان نظارت بر آنها نیز وجود ندارد.
وی با تذکر این نکته که نظارت اصناف بر این مؤسسه‌ها مطلوبیت کافی را ندارد، گفت: متأسفانه در زمینه حمل و نقل اثاثیه منزل و شرکت‌های باربری، مشکل نبود نظارت کافی باعث شده که هیچ نرخ نامه‌ای مبنای کار نباشد. حدیقه جوانی همچنین به شناسایی و ساماندهی خودروهای حمل و نقل بار درونشهری اشاره و خاطرنشان کرد که 22 هزار دستگاه از این خودروها ساماندهی و برای بهره‌برداران 7 هزار دستگاه، گواهی سلامت صادر شده است. رئیس سازمان حمل و نقل بار درون شهری با اشاره به ابلاغیه وزارت کشور مبنی بر شناسایی ناوگان‌های حمل و نقل بار و اجرای این ابلاغیه از ابتدای آذرماه سال جاری گفت: بر این اساس اقدام به صدور باربرگ خواهیم کرد که بارنامه‌ای دیجیتالی است و موضوع تخصیص سوخت به خودروهای فعال در این عرصه نیز بر اساس باربرگ‌های صادره خواهد بود. وی افزود: در گام اول خودروهای دیزلی مشمول این قانون خواهند شد و سپس خودروهای بنزینی نیز برای دریافت سهمیه سوخت بایستی براساس باربرگ‌های دریافتی تعیین سهمیه شوند.
این مقام مسئول با بیان اینکه از تیرماه 2 کد تخلف توسط پلیس راهور تعریف و از مرداد تا شهریورماه به شکل ارشادی این کدها اعمال شده است، گفت: از امروز براساس این 2 کد تخلف اعمال قانون انجام خواهد شد که بر اساس آن ناوگان‌های فاقد پروانه فعالیت از سوی شهرداری به مبلغ ۷۵۰هزار ریال و رانندگان فاقد گواهی سلامت جسمی ‌و روحی به مبلغ ۲۰۰هزار ریال جریمه خواهند شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی