[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۳
  • دوره جدید

بیش از ۶۴۱ هزار تن ماده معدنی از فارس صادر شد، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس گفت: در نیمه نخست سال ۶۴۱ هزار تن ماده معدنی فارس به ارزش ۵۲ میلیون دلار به خارج از کشور صادر شد.
به گزارش  روابط عمومی ‌سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس، علی همتی اظهار داشت: در نیمه اول سال جاری بیش از 641 هزار تن صادرات ماده معدنی به ارزش 52میلیون دلار به کشورهای همسایه و سایر کشورها صادر شده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس اعلام کرد: کشورهای چین، عراق، ترکیه، آذربایجان، افغانستان، گرجستان، روسیه، پاکستان، ارمنستان، هلند، اتریش، هند، کشورهای حاشیه خلیج فارس و کشورهای اروپایی از مهم‌ترین بازارهای هدف صادراتی ماده معدنی کشور به شمار می‌رود. وی افزود: از ابتدای امسال تعداد 11 فقره پروانه بهره‌برداری معدن با میزان سرمایه‌گذاری 62.7میلیارد ریال و اشتغال ایجاد شده 58 نفر در حوزه معدن صادر شده است که با صدور آنها حدود 1.2 میلیون تن به میزان استخراج اسمی ‌سالانه اضافه می‌شود.
همتی افزود: استخراج اسمی‌ سالانه معادن 49.7 میلیون تن از 580 معدن دارای پروانه بهره‌برداری موجود در استان و اشتغال مستقیم بیش از 7900 نفر در این بخش با سرمایه‌گذاری بالغ بر 6300 میلیارد ریال از توانمندی‌های بخش معادن استان است. وی با اشاره به وضعیت صدور مجوزهای معدنی در سال جاری تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد 143 فقره مجوز معدنی در استان صادر شده است که 48 فقره پروانه اکتشاف، 18 فقره گواهی کشف و 11 فقره نیز پروانه بهره‌برداری و 66 فقره مجوز برداشت است که ظرفیت استخراج در 11 معدن جدید 1.2 میلیون تن است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی