[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

۳۰هزار مصدوم حوادث ترافیکی در فارس، روزنامه شیراز نوین

در ۶ ماه نخست سال ۹۷، بیش از سی هزار مصدوم در حوادث ترافیکی استان فارس به ثبت رسیده است.
 به گزارش روابط عمومی‌ دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه گفت: در ۶ماه نخست سال ۹۷ بیش از ۲۵ هزار مورد تصادف در جاده‌های استان فارس به ثبت رسیده که از این تعداد، ۱۶ هزار و ۲۴۱ مورد تصادف شهری و ۹۱ هزار و ۶۶۱مورد تصادف جاده‌ای بوده است.
دکتر «محمدجواد مرادیان» افزود: در این حوادث ۳۱هزار و ۳۰۷ نفر مصدوم شدند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، چهار درصد افزایش داشته است.
او همچنین از افزایش ۱۲ درصدی مصدومان حوادث جاده‌ای خبر داد و گفت: در ۶ ماه نخست سال، ۱۸هزار و ۹۰ نفر در حوادث شهری و ۱۳ هزار ۲۱۷ نفر در حوادث ترافیکی جاده‌ای مصدوم شدند که در تعداد مصدومان حوادث ترافیکی جاده‌ای، شاهد افزایش ۱۲درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته بوده‌ایم.
مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به کاهش ۹ درصدی تعداد فوتی‌های حوادث ترافیکی در ۶ ماه نخست امسال نسبت به سال گذشته، اضافه کرد: ۲۲ هزار و ۳۱۱ نفر پس از اقدامات اولیه درمانی تیم‌های امدادی اورژانس به مراکز درمانی استان منتقل و هشت هزار و ۹۹۶ نفر نیز پس از اقدامات درمانی در محل به صورت سرپایی درمان شدند.
دکتر مرادیان آمار مرگ و میر این حوادث در محورهای ارتباطی استان را ۳۳۹ نفر اعلام کرد و با تأکید بر اهمیت رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و تخطی نکردن از سرعت مطمئن، یادآور شد: درصد قابل توجهی از تعداد حوادث ترافیکی مربوط به خواب‌آلودگی راننده و تجاوز از سرعت مجاز بوده است که امیدواریم با رعایت اصول رانندگی از سوی مردم دیگر شاهد حوادث تلخ و غم‌انگیز در جاده‌های استان نباشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی