[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۲۹
  • دوره جدید

جلسه مدیران فارس در پارک ملی بمو ، روزنامه شیراز نوین

نشست صمیمانه مدیران ارشد دستگاه‌های اجرایی فارس در پارک ملی بمو. به گزارش روابط عمومی ‌اداره کل حفاظت محیط زیست فارس،  روز پنج شنبه مورخ 10 آبان ماه جمعی از مدیران ارشد دستگاه‌های اجرایی استان فارس به منظور هم‌اندیشی و طرح مسائل و دغدغه‌های محیط زیستی استان ضمن بازدید از مرکز پارک ملی بمو، چشمه محراب و پاسگاه‌های این پارک ملی به تبادل نظر پرداختند.
در این نشست مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس، ضمن ابراز خرسندی از حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی استان و تعامل موجود مابین دستگاه‌های اجرایی خواستار ارتباط سازنده‌تر و برنامه‌های چندجانبه در این دستگاه‌ها به منظور دستیابی به اهداف توسعه پایدار شد و نگرش سیستمی‌ را از ضرورت‌های مدیریت زیست بومی‌ مناطق   دانست.
دکتر سعید محمودی در این نشست به طرح مسایل و دغدغه‌های محیط زیستی استان از جمله، خشک شدن منابع آبی و تالاب‌های استان بر اثر سوء مدیریت در بهره‌برداری، تغییرات اقلیمی، کاهش نزولات جوی و تهدیدات حیات وحش در معرض خطر انقراض بر اثر تبعات خشکسالی و تعارضات حیات وحش با جامعه محلی حاشیه مناطق پرداخته و بر ضرورت همکاری در رفع مشکلات مدیریت پسماند و مکان‌یابی دفن زباله در شهرستان‌های استان تأکید ورزید.
محمودی همچنین در بخشی از سخنان خود به لزوم مطالعه و پیوست ارزیابی محیط زیستی برای کلیه طرح‌های عمرانی اشاره کرد.
وی آگاهی رسانی و آموزش به اقشار مختلف جامعه از جمله دانش‌آموزان، مردم محلی، مسئولین و قضات را از اولویت‌های مجموعه دانست و ابراز امیدواری کرد که با حمایت سایر ادارات و سازمان‌های مردم نهاد در برنامه‌های آتی  بیش از پیش به این مقوله پرداخته شود. مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس آلایندگی صنایع در مبحث هوا، فاضلاب و پسماندهای عادی و ویژه و همچنین تمرکز آن‌ها در برخی نقاط خاص استان از جمله دشت زرقان را یکی دیگر از معضلات محیط زیستی برشمرد و در این زمینه با مدیران حاضر در جلسه به تبادل نظر پرداخت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی