[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۷
  • دوره جدید

حریق به علت استفاده از گاز شهری برای روشن‌کردن اجاق خوراک‌پزی، روزنامه شیراز نوین

رعایت نکردن اصول ایمنی و استفاده از گاز شهری برای روشن کردن اجاق خوراک‌پزی، باعث آتش‌سوزی در طبقه پنجم یک ساختمان شد. 
به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شیراز در صبح روز یکشنبه، گزارش آتش‌سوزی در یک ساختمان شش طبقه واقع در شهرک گلستان، از طریق مرکز فرماندهی 125 به ایستگاه هشت اعلام شد که با توجه به وسعت حریق، تیم‌های اطفایی از ایستگاه 15 و پنج نیز راهی محل حادثه شدند.
عسگر طاهری، فرمانده این عملیات در این‌باره گفت: با توجه به اینکه این آتش‌سوزی در طبقه پنجم یک آپارتمان شش طبقه اتفاق افتاده و فاقد آسانسور بود و همچنین امکان ورود خودروهای اطفایی به داخل ساختمان وجود نداشت، به ناچار تیم اطفایی با حمل چند دستگاه خاموش کننده شش کیلویی و 12کیلویی به سرعت از طریق پله‌ها، خود را به طبقه پنجم رسانده و پس از قطع برق و گاز، به سرعت عملیات اطفای حریق و تخلیه دود انجام شد.
وی افزود: علت آتش‌سوزی، استفاده از گاز شهری برای روشن کردن اجاق خوراک‌پزی بود که با توجه به فرسوده شدن شیلنگ اتصالی، نشتی گاز به وجود آمده و باعث حریق شده بود.
همچنین در حادثه دیگری، بی‌احتیاطی در روشن کردن اشتباهی فر به جای شعله خوراک‌پزی و قرارداشتن مواد پلاستیکی در داخل فر، در منزل مسکونی واقع در منطقه شش شهری، باعث ایجاد دود غلیظ و شعله‌وری مواد پلاستیکی داخل  محفظه فر شده بود که توسط آتش‌نشانان ایستگاه چهار، عملیات اطفای حریق انجام شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی