[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۲۹
  • دوره جدید

این تیم زورِ بردن ندارد، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: فجرسپاسی در اولین بازی پس از جدایی مجید صالح هم نتوانست پیروز شود و به رکورد منفی و کم سابقه «یک پیروزی در 9 مسابقه» رسید!
درحالی که هفته یازدهم لیگ دسته اول فوتبال ایران امروز برگزار می‌شود، دیروز در یک بازی عقب افتاده از هفته هشتم این رقابت‌ها تیم فجرسپاسی شیراز از ساعت 15 در ورزشگاه پارس میزبان تیم نود ارومیه بود.
اسماعیل زارع که خود را «مسئول فنی» تیم فجر معرفی می‌کند، تیمش را با این ترکیب به میدان فرستاده بود: سلمانی در درون دروازه، عبدی، کربلایی، دهقانی و بهروزی در خط دفاعی، پاپی، حق دوست و بوعذار در خط میانی و کریم زاده، بابایی و صادق رضایی در خط حمله.
در 15 دقیقه ابتدایی این مسابقه این تیم نود ارومیه بود که بیشتر صاحب توپ و میدان بود و حملات بیشتری هم روی دروازه فجر ترتیب داد که هیچ یک از 5 حمله این تیم به موقعیت گل تبدیل نشد و در طرف مقابل فجر فقط یک حمله بی‌ثمر انجام داد.
اما از دقیقه 15 تا پایان نیمه اول، برتری به‌طور کامل از آن تیم فجر بود. زردپوشان کاملاً سوار بر بازی بودند و حملات زیادی را تا درون محوطه جریمه نماینده ارومیه ترتیب دادند و به موقعیت‌های اندکی هم دست یافتند. در دقیقه 18 ضربه عباس بوعذار از پشت محوطه جریمه از کنار دروازه حریف به بیرون رفت. در دقیقه 20 ارسال بی‌نقص حق‌دوست می‌توانست با ضربه سر کربلایی به تور بنشیند اما توپ با سر این مدافع پیش‌تاخته فجر برخورد نکرد. 
در دقیقه 23 به یکباره سرمربی جوان تیم میهمان توسط داور مسابقه از کنار زمین اخراج شد. این اتفاق باعث اعتراض شدید نیمکت نشینان این تیم و به خصوص شخص «وحید بیات لو» سرمربی اخراجی نود شد و وقفه‌ای 5 دقیقه‌ای را در بازی ایجاد کرد. از  دقیقه 28 بازی مجدداً از سر گرفته شد. 
در دقیقه 38 روی ارسال کرنر توسط عباس بوعذار، فجری‌ها می‌توانستند به گل برسند اما ضربه مهاجم این تیم به آسمان رفت. دو دقیقه بعد بهترین موقعیت فجری‌ها از دست رفت. باز هم بوعذار بود که یک ارسال عالی انجام داد اما مهدی کربلایی از دو قدمی، توپ را به بالای دروازه فرستاد.
در پایان 45 دقیقه وقت معمول این نیمه، داور چهارم وقت‌های تلف شده را اعلام کرد که موجب تعجب همگان شد: تنها 3 دقیقه! این در حالی بود که این نیمه دست کم 6 دقیقه وقت تلف شده داشت.
در آخرین دقیقه از این سه دقیقه، این تیم نود بود که می‌توانست تنها موقعیت خود را ایجاد کند اما مهاجم این تیم درون محوطه جریمه تعادلش را از دست داد تا فجر بازنده به رختکن نرود. در مجموع برتری در نیمه اول با فجری‌ها بود اما این تیم مانند گذشته در خلق موقعیت گلزنی  چندان موفق عمل نکرد.
در نیمه دوم اتفاقاتی روی سکوها رخ داد که منجر به دخالت نیروی انتظامی ‌شد. برخی تماشاگران فجر به یکی از هواداران قدیمی‌ تیم‌های شیرازی که در سمت دیگر جایگاه قرار داشت حمله کرده و او را مورد ضرب و شتم قرار دادند. 
این اتفاق باعث بروز درگیری‌هایی بین تماشاگران دو تیم شد که با دخالت نیروی انتظامی ‌به پایان رسید. در بین تماشاگران انگشت شمار نماینده ارومیه، برخی از هواداران قشقایی به چشم می‌خوردند. اتفاقی که باعث تعجب حاضرین و سر دادن شعارهایی علیه آنها، از سوی هواداران فجر شد.
در نیمه دوم بازی جذابتری را شاهد بودیم. در دقیقه 52 محمدحسین کریم زاده، گوش چپ ریزنقش فجری‌ها با حرکتی دیدنی به محوطه جریمه حریف نفوذ کرد اما ضربه او با اختلاف بسیار کمی ‌از روی دروازه به بیرون رفت.
سه دقیقه بعد عباس بوعذار همین بازیکن را در موقعیت گلزنی قرار داد اما باز هم ضربه کریم زاده از بالای دروازه به بیرون رفت تا دو فرصت طلایی پیاپی برای طلایی پوشان از دست برود.
یک دقیقه بعد یعنی در دقیقه 56 تیم ارومیه‌ای پاسخ سختی به حملات فجری‌ها داد اما سوپر واکنش پیمان سلمانی مانع از فروپاشی دروازه میزبان شد. ضربه سر فرزاد محمدی را سلمانی به سختی از گوشه پایین دروازه درآورد.
در دقیقه 64 باز هم این تیم نود بود که خطر جدی روی دروازه فجر ایجاد کرد و ضربه امیرحسین نادم به شکل بسیار خطرناکی از بالای دروازه فجر به بیرون رفت. 
در 15 دقیقه ابتدایی بازی کاملاً یک طرفه به سود فجری‌ها دنبال شد، اما آنها از 9 حمله خود تنها به دو فرصت نصفه و نیمه دست یافتند و در طرف مقابل، تیم ارومیه هم یک موقعیت ایجاد کرد. در دقیقه 88 کریم زاده باز هم می‌توانست خطرساز باشد اما ضربه او به پای مدافع خورد و برگشت داده شد. دو دقیقه بعد محمد زینالی (کاپیتان و تنها بازیکن شاخص تیم میهمان) حرکتی انفرادی و خطرناک انجام داد که می‌توانست منجر به شکست فجری‌ها شود، اما ضربه او با پای مدافع برخورد کرد و برگشت داده شد.
در دقیقه 91 علی امیری مهاجم تازه وارد فجری‌ها در محوطه جریمه سرنگون شد اما داور دستور به ادامه بازی داد. این تصمیم داور با اعتراض شدید امیری و نیمکت‌نشینان فجر همراه شد.
 اسماعیل زارع پس از این بازی در جمع خبرنگاران گفت: من نمی‌توانم در مورد این صحنه اظهار نظر کنم، اما بازیکن ما قسم می‌خورد که روی او پنالتی اتفاق افتاده!
در حالیکه داور سه دقیقه وقت تلف شده برای نیمه دوم در نظر گرفته بود، کریم زاده در آغاز دقیقه 94 پا به توپ وارد محوطه جریمه شد و یک ارسال تند و تیز روی دروازه انجام داد، اما ضربه او با برخورد با علی امیری به بیرون رفت و بلافاصله داور مسابقه سوت پایان مسابقه را به صدا درآورد.
 فجر با این تساوی بدون گل خانگی، از 9 بازی صاحب 8 امتیاز شد و در رتبه یازدهم جدول باقی ماند. فجری‌ها که هفته گذشته هم در شیراز با تساوی یک یک مقابل مس رفسنجان متوقف شده بودند، هفته آینده هم در شیراز میزبان شهرداری تبریز خواهند بود.
اسامی‌ بازیکنان فجر سپاسی: پیمان سلمانی، جلال عبدی (کاپیتان)، مهدی کربلایی، رامین دهقانی، عباس بوعذار، اسماعیل بابایی (از دقیقه 63 علی امیری) محمد پاپی، صادق رضایی (از دقیقه 81 بابا محمدی) مجتبی حق دوست (از دقیقه 74 میلاد صفایی) و مجید بهروزی
ذخیره‌های به میدان نیامده: محمد صالح خلیل آزاد، حامد حیدری، حسین بهرامی، سیامک کوهنورد و حسین شهریاری.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی