[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

شیرازی‌ها به دنبال ۶ امتیاز خانگی، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: هفته سیزدهم لیگ برتر فوتسال بانوان ایران، پیش از ظهر امروز با برگزاری دیدارهایی در شهرهای مختلف کشور برگزار می‌شود. در این میان، شیراز تنها شهری است که دو بازی را میزبانی می‌کند و پویندگان و پارس‌آرا به مصاف همسایگان خود در جدول رده‌بندی خواهند رفت.
ابتدا پویندگان صنعت فجر از ساعت 10 در سالن پهلوانان نصیری شیراز میزبان پالایش نفت آبادان خواهند بود و سپس پارس‌‌آرا از ساعت 12:30 به مصاف مس رفسنجان خواهد رفت.
شاگردان ستاره زارع در تیم پویندگان صنعت فجر، در حال حاضر رتبه پنجم را با 16امتیاز در اختیار دارند. حریف آبادانی هم فقط یک امتیاز بیشتر دارد و در رتبه چهارم قرار گرفته است. در بازی رفت دو تیم که روز جمعه 26مرداد در مجموعه 17شهریور آبادان برگزار شد، میزبان با دو گل نماینده شهرمان را شکست داد.
اما هفته گذشته، پویندگان نتیجه‌ای عالی به دست آورد و در مشهد به یک پیروزی پرگل دست یافت. در این مسابقه، شاگردان زارع میهمان تیم هیئت فوتبال خراسان رضوی بودند و در پایان با حساب 8 بر 2 میزبان خود را مغلوب کردند. الهام عسگری و شهین افلاکی، هرکدام دو گل و نسیمه غلامی، زهرا احمدی‌زاده، مریم چرخاوی و سمانه رهسپار گل‌زنان تیم شیرازی بودند و دو گل مشهدی‌ها را هم رویا کلاتی و بهناز افشار به ثمر رساندند.
اما آبادانی‌ها که در زمین خود میزبان حریف قدرتمندی بودند، پذیرای شکستی خانگی شدند. آن‌ها برابر تیم رده دومی نامی‌نوی اصفهان تن به شکست دو بر یک دادند و 17امتیازی باقی ماندند.
دیدار امروز دو تیم پویندگان صنعت فجر شیراز و پالایش نفت آبادان، توسط مهدیه رشیدی رنجبر، الهام مبارکی، زهرا مرادی و مریم ناصری قضاوت می‌شود و ناظر این دیدار طاهره کشتیرانی خواهد بود. پویندگان در صورت پیروزی در بازی امروز، می‌تواند دو پله در جدول صعود کرده و در مکان سوم قرار بگیرد؛ اما در صورت شکست، احتمال دو پله سقوط و قرار گرفتن در رتبه هفتم هم وجود دارد.
اما در دیگر دیدار امروز که به میزبانی شیراز برگزار می‌شود، تیم پارس‌آرا به مصاف مس رفسنجان خواهد رفت. دیدار رفت دو تیم روز جمعه 26مرداد در سالن پیام نور رفسنجان برگزار شد و پارس‌آرا با حساب سه بر دو میهمان خود را شکست داد.
هفته گذشته پارس‌آرا در رشت به یک امتیاز ارزشمند دست یافت و میهمان خود را با تساوی دو بر دو متوقف کرد. بهاره رستم‌پور و یاسمن پاکجو برای پارس‌آرا گل‌زنی کردند و نسا احدی و فاطمه حسینی‌نیا گل‌زنان تیم شهرداری رشت بودند.
اما مس رفسنجان در زمین خود میزبان تیم شرکت ملی حفاری ایران، صدرنشین رقابت‌ها بود و با حساب دو بر یک تن به شکست خانگی داد.
دیدار امروز پارس‌آرا و مس رفسنجان را گلاره ناظمی، فریبا کعبی، اعظیمه شکرانه و اعظم حسینی قضاوت می‌کنند و نظارت این بازی بر عهده فاطمه بوداغی خواهد بود. پارس‌آرا فقط در یک صورت می‌تواند صعود یک‌پله‌ای در جدول را تجربه کند! آن هم اینکه بتواند با اختلاف حداقل 15گل میهمان خود را شکست دهد! این دو تیم در جدول همسایه هستند؛ اما رفسنجانی‌ها علاوه بر اینکه 3امتیاز بیشتر دارند، در تفاضل گل هم 30گل جلوتر هستند. بنابراین، تعویض جای این دو تیم در پایان این هفته، بسیار بعید به نظر می‌رسد.
در سایر دیدارهای امروز، دختران کویر مس کرمان در سالن شهرداری کرمان میزبان استقلال ساری خواهند بود. شرکت ملی حفاری تیم صدرنشین رقابت‌های به مصاف دریژنو فرخ شهر خواهد رفت و نامی‌نو اصفهان با شهرداری رشت دیدار می کند.
در جدول رده‌بندی این رقابت‌ها، تیم شرکت ملی حفاری ایران با 33امتیاز از 11بازی و با رکورد صددرصد امتیاز، صدرنشین است. نامی‌نو اصفهان با 28امتیاز در رتبه دوم قرار دارد و تنها تعقیب کننده صدرنشین به شمار می‌رود.
پس از این دو تیم، دختران کویر مس کرمان با 18، پالایش نفت آبادان با 17 و پویندگان صنعت فجر شیراز با 16امتیاز در رتبه‌های سوم  تا پنجم قرار دارند. شهرداری رشت، مس رفسنجان، پارس‌آرای شیراز و هیئت فوتبال خراسان رضوی با شانزده، پانزده، دوازده و شش امتیاز در رتبه‌های ششم تا نهم قرار دارند و بالاخره دو تیم دریژنو فرخ شهر و استقلال ساری با شش و چهار امتیار در رتبه‌های دهم و یازدهم قرار دارند و کاندیداهای جدی سقوط به شمار می‌‌روند.
در جدول گل‌زنان، نام دو بازیکن صنعت فجر در بین 10گل‌زن برتر دیده می‌شود. شهین افلاکی با 14گل چهارم است و مریم چرخاوی با 13گل در رتبه پنجم مشترک قرار دارد. فاطمه ارژنگی از دختران کویر مس کرمان با 18گل صدرنشین است، سارا شیربیگی با 17گل دوم است و نجمه کریمی‌نسب با 15گل در رتبه سوم قرار دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی