[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۱
  • دوره جدید

عامل مزاحمت در شبکه‌های اجتماعی به دام افتاد، روزنامه شیراز نوین

رئیس پلیس فتای غرب استان تهران گفت: عامل ایجاد مزاحمت و تهدید در یکی از شبکه‌های اجتماعی که برای خانم جوانی دردسر درست کرده بود، شناسایی و دستگیر شد.
سرهنگ ‌اصغر باقریان‌ افزود: با مراجعه خانم جوانی به پلیس فتا و اظهار اینکه شخص ناشناسی در یکی از شبکه‌های اجتماعی برای وی ایجاد مزاحمت و تهدید کرده است، درخواست رسیدگی داشت.
وی ادامه داد: با توجه به نوع مزاحمت ایجاد شده کارشناسان این پلیس اظهارات شاکی را مورد بررسی قرار دادند و پس از بررسی‌های اولیه، مشخص شد که شاکی، متهم را به هیچ وجه نمی‌شناسد و از او فقط یک ID دارد. 
همچنین متهم برای شاکی اقدام به ارسال عکس‌های غیراخلاقی کرده و وی را تهدید کرده به خواسته‌های شیطانی او پاسخ مثبت دهد؛ در غیر این صورت به او آسیب می‌زند.
سرهنگ باقریان اضافه کرد: کارشناسان پلیس فتا با انجام اقدامات و عملیات دشوار، موفق به ایجاد ارتباط مجازی با متهم شدند و با انجام اقدامات فنی لازم توانستند هویت جعلی (مجازی) متهم را شناسایی کرده و سپس با انجام روش‌های پلیسی توانستند IP متهم را شناسایی کنند.
این مقام انتظامی گفت: با بررسی‌های صورت گرفته و با استفاده از شیوه مهندسی اجتماعی و استعلامات صورت گرفته از مبادی مربوطه، هویت واقعی متهم مشخص شد که فردی ۳۳ساله است.
با هماهنگی با مقام محترم قضایی، متهم احضار و پس از بازجویی‌های اولیه، قصد کتمان حقیقت را داشته؛ اما در ادامه و با انجام بازجویی فنی و پلیسی و دیدن اسناد و مدارک موجود در پرونده، به بزه انتسابی خود اعتراف کرد.
سرهنگ باقریان گفت: متهم به همراه پرونده برای سیر مراحل قانونی و صدور حکم به دادسرا منتقل شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی