[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

پروانه ساختمان مشمول تخفیف شد، روزنامه شیراز نوین

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز از کاهش 22 درصدی تعرفه‌های ریالی عوارض صدور پروانه‌های ساختمانی با هدف رونق بخشی به صنعت ساختمان خبر داد.
 به گزارش روابط عمومی ‌معاونت مالی و اقتصادی، مهندس ‌هاشم پور با بیان اینکه نشانه‌های جدیدی از رونق صنعت ساختمان و تحرکات بازار ساخت و ساز از جمله افزایش حجم تقاضاها برای خرید زمین مشاهده می‌شود، گفت: پیش بینی می‌شود رکود ساختمانی در حال اتمام است و حداکثر در نیمه دوم سال جاری، تیراژ ساخت و ساز شیب مثبت به خود بگیرد. از این رو مجموعه مدیریت شهری نیز با اعمال سیاست‌های حمایتی و راهکارهای تشویقی همچون کاهش 22 درصدی تعرفه‌های ریالی عوارض صدور پروانه‌های ساختمانی در تسریع این روند گام برمی‌دارد و ضمن تلاش برای برون‌رفت از چالش‌های اقتصادی شهر، زمینه  تحرک و پویایی مجدد بازار ساختمان را فراهم می‌کند.
وی صنعت ساختمان را از مهم‌ترین صنایع مولد و پیشران اقتصادی کشور دانست و افزود: اراده جدی برای بهبود شرایط اقتصادی شهر و عبور از تنگناهای مالی در مجموعه مدیریت شهری شیراز وجود دارد تا با اصلاح فرآیندها و اعمال سیاست‌های محرک و تشویقی در جهت بازآفرینی شاخصه‌های اقتصادی شهر و رونق بخشی به سرمایه‌گذاری در حوزه ساختمان گام بردارند. معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز با اشاره به اینکه راهکار بازگشت بازار ساختمان به مسیر رونق غیر تورمی ‌و پویایی در سرمایه‌گذاری را بازنگری، تدوین و اصلاح سیاست‌های حمایتی است، خاطرنشان ساخت: با اعمال سیاست‌های شهرداری در راستای تحرک‌بخشی به حوزه ساختمان می‌توان امیدوار بود بخش قابل توجهی از نقدینگی انباشته شده در نظام بانکی کشور به سمت بازار مسکن هدایت و با افزایش حجم معاملات و سطح تقاضا نیز به مرور زمان، رونق به صنعت ساختمان بازگردد. ‌هاشم پور تصویب لایحه کاهش تعرفه‌های ریالی عوارض صدور پروانه‌های ساختمانی (کاهش عوارض ساختمانی) را یک سیاست محرک برای بخش ساختمان دانست و افزود: در ماده واحده این لایحه که در شورای اسلامی ‌شهر شیراز تصویب شده آمده است، به‌منظور اعمال سیاست‌های حمایتی و تشویقی جهت پویایی ساخت و سازهای شهری و ارایه تسهیلات لازم در این خصوص مقرر گردید چنانچه کلیه مؤدیان نسبت به پرداخت کل بدهی خود تا پایان آبان ماه سال جاری اقدام نمایند مشمول کاهش 22 درصدی عوارض ساختمانی خواهند شد.
وی در پاسخ به این سؤال که با اجرای مصوبه کاهش عوارض صدور پروانه‌های ساختمانی چه اهدافی را دنبال می‌کنید به گزارش توجیهی این مصوبه که دو هدف «اعمال راهکاری تشویقی در جهت احیای صنعت ساختمان» و «افزایش حجم خدمت رسانی به شهروندان» را مورد توجه قرار می‌دهد، اشاره کرد و افزود: تحقق اهداف کلان این سیاست، به‌نوعی بهره‌مندی از یک سود مشارکتی برد- برد را برای سازندگان، سرمایه‌گذاران و فعالان صنعت ساختمان از یک سو و رونق اقتصادی شهر شیراز از سوی دیگر به ارمغان خواهد آورد تا از این طریق با افزایش منابع درآمدی پایدار، شهرداری بتواند از طریق تزریق نقدینگی و انجام برنامه‌ریزی‌های بهینه و متناسب با نیاز شهر، ضمن دستیابی به شاخصه‌های رفاه اجتماعی و گسترش مؤلفه‌های توسعه‌یافتگی شیراز، به گسترش زیرساخت‌های عمرانی- خدماتی و اجرای طرح‌های توسعه‌ای همت گمارد.
معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز به ابلاغ مصوبه شورای اسلامی ‌شهر شیراز در خصوص «تشکیل باشگاه مؤدیان دایم و خوش‌حساب شهرداری شیراز»  نیز اشاره و خاطرنشان کرد: طبق این مصوبه به شهرداری شیراز اجازه داده شده است تا در راستای حفظ و ارتقای جذب درآمدهای عمومی ‌و ایجاد اشتغال از محل ایجاد مشوق‌های مالی و اداری برای آن دسته از مؤدیان که دارای سوابق مثبت در پرداخت‌های مالی و آن دسته از انبوه‌سازان در سطح شهر شیراز که مشتریان ویژه شهرداری شیراز به حساب می‌آیند، نسبت به تشکیل باشگاه مؤدیان دایم و خوش‌حساب و ارایه کارت‌های عضویت طلایی، نقره‌ای و برنزی اقدام کند. بر این اساس راه‌اندازی گیشه ویژه باشگاه مشتریان در هرمنطقه جهت پیگیری و به نتیجه رساندن تقاضای اعضاء در اسرع وقت و اختصاص درصد تعدیل نرخ بهره براساس نوع کارت از مزایای این طرح است.‌ هاشم پور در بخش دیگری از سخنان خود به نامه شهردار شیراز در خصوص اولویت پرداخت حقوق و مزایای پرسنل، پیش از مدیران اشاره کرد و گفت: این اقدام ترویج یک الگوی اخلاقی- مدیریتی و مصداق بارز حفظ کرامت پرسنل است. در راستای رفع دغدغه‌های معیشتی پرسنل شهرداری شیراز و تأکید ویژه شهردار مبنی بر اجرای این بخشنامه،کلیه حقوق و مزایای مربوط به مهرماه پرسنل، پیش از مدیران ارشد و معاونین پرداخت شد.
وی تأکید کرد: توسعه اقدامات رفاهی، انگیزشی و رفع تنگناهای معیشتی کارکنان از سیاست‌های اصلی شهرداری شیراز در جهت ایجاد تعلق و تعهدسازی سازمانی است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی