[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

امام‌جمعه شیراز: مخالفان شفاف‌سازی از عدم شفافیت سود می‌برند، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام‌جمعه شیراز شفاف‌سازی را در حوزه‌های مختلف به جز حوزه امنیت ملی را امری ضروری دانست و گفت: افرادی که مخالف شفاف‌سازی هستند و در مسیر آن مانع ایجاد می‌کنند قطعاً بهره‌هایی از عدم شفافیت می‌برند.
به گزارش ایرنا، آیت الله لطف الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه شیراز، شفاف سازی در بودجه ریزی را امر مهمی‌ دانست و افزود: بودجه سال 98 در ماه‌های آینده توسط دولت به مجلس ارائه می‌شود که باید شفافیت در آن بصورت دقیق رعایت و مردم بدانند که چه میزان اعتبار در کدام بخش هزینه خواهد شد.
وی گفت: براساس رویه گذشته وضعیت بودجه نسبت به سرانه جمعیت مشخص نیست و اگر هدف رشد سالانه کشور است باید بودجه براساس جمعیت هر استان تقسیم شود. نماینده ولی فقیه در استان فارس با بیان اینکه اگر بودجه با شفافیت و براساس سرانه جمعیت تقسیم شود دست سوء استفاده کنندگان نیز بسته خواهد شد، اظهار داشت: توقع ما از مدیران کشور این است که جلوی سوءاستفاده‌ها با قاطعیت گرفته شود.
وی در ادامه گفت: لازم است که برای مسائل اقتصادی برنامه ریزی دقیقی انجام شود. آیت الله دژکام با اشاره به این که مقام معظم رهبری شعارهای سال در هشت سال گذشته را در حوزه اقتصاد تعیین کرده‌اند، گفت: این موضوع نشان می‌دهد که اقتصاد نیازمند تصمیم قاطع و جدی است. وی گفت: آنچه که دولت‌ها در گذشته باید انجام می‌داده‌اند را به طور کامل محقق نکرده‌اند و در حال حاضر اقتصاد کشور نیازمند یک جراحی کلی و عمیق است که راه گریزی از آن نیز وجود ندارد.
امام جمعه شیراز در ادامه با تأکید بر ضرورت پیگیری شفاف سازی توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی ‌ادامه داد: سوء‌ظن‌هایی اکنون در جامعه ایجاد شده که شاید برخی منافع شخصی از عدم شفافیت در مسائل اقتصادی دارند و یا اینکه چرا برخی نمایندگان مجلس هزینه‌های میلیاردی برای ورود به این نهاد می‌کنند.
آیت الله دژکام در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه شیراز گفت: متأسفانه بسیاری از دانش آموزان ما بعد از 12 سال تحصیل در نظام جمهوری اسلامی ‌احکام دین را نمی‌دانند که لازم است که آموزش و پرورش به این مسأله توجه جدی داشته باشد و آموزش فرزندان این کشور را در چارچوب دین انجام دهد. وی در ادامه به محدودیت‌های تردد و ترافیکی در مسیرهای منتهی به حرم مطهر شاهچراغ (ع) در ایام سوگواری ماه‌های محرم و صفر گفت: این محدودیت‌ها در اینگونه آیین‌ها تشدید می‌شود که امیدوارم مدیریت شهری شیراز با کمک سایر دستگاه‌ها این مشکل جدی را حل کند.
امام جمعه شیراز اظهار داشت: به نظر می‌آید مسئولان شهری شیراز دغدغه حل مشکلات ترافیکی اطراف حرم مطهر شاهچراغ (ع)را دارند اما این معضل نیازمند عزم ‌مدیران در سطح ملی است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی