[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

برگزاری رزمایش سراسری آمادگی مولدهای برق اضطراری، روزنامه شیراز نوین

همزمان با هفته پدافند غیرعامل، رزمایش قطع برق به منظور بررسی آماده بکار بودن مولد‌های برق اضطراری سازمان‌های حیاتی و حساس، نهم آبان ماه همزمان با سراسر کشور در شرکت توزیع نیروی برق استان فارس با رمز نام مقدس یا اباعبدالله(ع)  برگزار شد. معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان فارس هدف از برگزاری این مانور را حفظ آمادگی در شرایط اضطراری عنوان کرد و بیان داشت: این مانور به صورت سراسری و در سطح کشور در بین کلیه شرکت‌های توزیع نیروی برق در هفته پدافند غیرعامل اجرا شد. حمیدرضا جلایر افزود: طبق دستورالعمل‌ها وضوابط سطح بندی وزارت نیرو مراکز ارائه دهنده خدمات حیاتی، حساس، مهم  و ضروری در استان شناسایی و بر اساس اعلام شرکت توانیر برق این مراکز به صورت همزمان قطع و وضعیت آمادگی مولدها مورد ارزیابی قرار گرفتند.
وی، اهداف رزمایش را تعیین نقاط قوت و ضعف تیم‌های عملیاتی، ارتقای سطح آگاهی مراکز حساس و حیاتی، مهم و ضروری با حوادث غیر مترقبه، تمرین و آمادگی نیروهای کمک‌کننده در بحران‌ها و چگونگی عملکرد آنها، عنوان کرد و اظهار داشت: در این رزمایش با قطع برق مراکز حساس منتخب از سراسر استان اعم از فرمانداری‌ها، فرودگاه‌ها، مخابرات و شرکت گاز، بدون اطلاع قبلی، آمادگی مولدهای برق اضطراری توسط کارشناسان ناظر مستقر در محل شرکت توزیع نیروی برق استان، مطابق با چک‌لیست‌ها رصد و ارزیابی شد. 
معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان فارس در خاتمه تصریح کرد: مراکز حساس می‌بایست آمادگی داشته باشند تا در صورت بروز حوادث احتمالی، اختلالی در خدمت رسانی آنها ایجاد نشود و بی‌تردید انجام چنین رزمایش‌هایی در پیشگیری، کاهش صدمات و خسارات مالی و جانی در تهدیدات احتمالی شرکت‌های صنعت برق تأثیر بسزایی خواهد داشت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی