[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۸
  • دوره جدید

اهالی صدرا برای دریافت اسناد اجاره و ملکی خود به اوقاف مراجعه کنند، روزنامه شیراز نوین

پیمان کشاورز- گروه خبر
اهالی شهر صدرا می‌توانند با مراجعه به ایستگاه همه واقف باشیم و همچنین اداره اوقاف ناحیه ۶ با دریافت نقشه جامع اراضی وقفی صدرا نسبت به تعیین وضعیت ملک خود اقدام نمایند. حجت الاسلام سیدنورالدین صمدانی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه ۶ شیراز با اعلام این خبر در حاشیه افتتاح ایستگاه همه واقف باشیم در جمع خبرنگاران در شهر صدرا گفت: به دلیل اختلافاتی که در سالیان گذشته در خصوص زمین‌های موقوفه زالی در صدرا میان نهادهای متولی وجود داشته برخی از اهالی سندهای اجاره و ملکی خود را تاکنون دریافت نکردند که با صدور حکم قطعی که اخیراً در دادگاه رسیدگی‌کننده به این موضوع انجام گرفته وضعیت املاک اوقافی صدرا تعیین شده است. 
وی افزود: بروشورهایی حاوی نقشه زمین‌های موقوفه زالی در شهر صدرا توسط اداره اوقاف تهیه شده که شهروندان می‌توانند با دریافت این بروشورها در محل نمایشگاه همه واقف باشیم  نقشه جامع اراضی وقفی شهر صدرا را دریافت نمایند و وقفی بودن یا نبودن ملک خود را مشاهده کرده و برای اخذ سند مالکیت اعیانی خود و یا برای تنظیم اجاره نامه اوقاف اقدام نمایند. 
صمدانی تعداد مستأجرین اراضی وقفی زالی در صدرا را ۱۶هزار مستأجر قطعی ذکر کرد و گفت: در حال حاضر ۳۵هزار مستأجر در اراضی مربوطه ساکن هستند که می‌بایست برای ۱۴هزار مستأجر باقی مانده اسناد اجاره‌ای تنظیم شود.
احداث بزرگترین پرورشگاه خاورمیانه در صدرا
رئیس اداره اوقاف ناحیه ۶ شیراز همچنین از احداث بزرگترین پرورشگاه خاورمیانه در صدرا از محل درآمد موقوفه مرحوم زالی خبر داد و گفت: این پرورشگاه با ظرفیت پذیرش ۶۰۰ یتیم در وسعت ۵ هکتار احداث خواهد شد و امکاناتی از قبیل سالن همایش، سالن‌های ورزشی سرپوشیده و روباز، استخر، کارگاه‌های آموزشی حرفه‌های مختلف، درمانگاه به وسعت ۲۰۰۰ مترمربع و مرکز ارائه‌ خدمات عمومی‌ خواهد داشت و در واقع تمام مراکز خدماتی آن نیز دو منظوره بوده و برای اهالی شهر صدرا قابل استفاده خواهد بود. 
حجت الاسلام صمدانی با بیان این که جانمایی این پرورشگاه انجام گرفته بودجه پیشنهادی برای احداث عظیم‌ترین پرورشگاه خاورمیانه را یکصد میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: یکی از طرح‌های ارائه شده مورد پذیرش قرار گرفته و در مرحله طراحی سازه و معماری قرار دارد که تا سه ماه آینده با تمام شدن کارهای مربوط به طراحی‌ها و اخذ پروانه‌های مربوطه در دهه فجر کلنگ زنی آن شروع شود. وی افزود: با توجه به تأمین بودجه ۱۰۰میلیارد تومانی مورد نیاز مشکلی برای ساخت پرورشگاه وجود ندارد و به محض کلنگ‌زنی با تعیین شرکت سازنده معتبر از میان شرکت‌کنندگان در مناقصه عملیات ساخت پروژه آغاز خواهد شد و امیدواریم دو ساله به بهره‌برداری برسد.
ویزیت پزشکی و مشاوره طب سنتی رایگان برای اهالی صدرا
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه ۶ شیراز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به گشایش نمایشگاه «همه واقف باشیم» در شهر صدرای شیراز اظهار داشت: به مناسبت هفته وقف این نمایشگاه برای نخستین بار در شهر صدرا برپا می‌شود که شامل چهار غرفه برای خدمت رسانی به اهالی صدراست.
وی خاطرنشان کرد: بخشی از این نمایشگاه متعلق به موکب اهل بیت(ع) است به گونه‌ای که ایستگاه‌های صلواتی در این محل به عزاداران ایام آخر ماه صفر خدمات‌رسانی خواهند کرد و همچنین در بخشی از این نمایشگاه غرفه سلامت و وقف برپا خواهد بود و پزشکان در این غرفه خدمات پزشکی در قالب ویزیت رایگان به اهالی صدرا ارائه می‌کند.
وی با بیان این که این نمایشگاه از 15 لغایت 20 آبان ماه به مدت پنج روز در محل فلکه سنگی صدرا دایر است گفت: در بخش دیگری از این نمایشگاه به نام غرفه‌های هم اندیشی دینی و مشاوره خانوادگی، مبلغان و کارشناسان امر به شهروندان صدرا خدمات رایگاه مشاوره‌ای در حوزه احکام دینی و آسیب‌های اجتماعی و مسایل خانواده و اخلاق ارائه خواهند کرد و همچنین مشاوره در زمینه طب سنتی نیز در این غرفه به صورت رایگان  ارائه خواهد شد. 
صمدانی ادامه داد: بخش دیگری از این نمایشگاه تحت عنوان همه واقف باشیم که در طول مدت برگزاری این نمایشگاه همه روزه از ساعت 9 لغایت 12 و 16 الی 20 به اهالی صدرا مشاوره در حوزه وقف ارائه خواهند کرد.
در بخش دیگری از این گفتگو صمدانی در پاسخ به سؤالی مبنی بر نیت موقوفه زالی گفت: مرحوم حاج خلیل زالی تاجری بوده که به دلیل نداشتن ورثه در سال 1327 تمام املاک خود را با چهار نیت در جهت ارتقا سطح دانش افراد بی‌بضاعت، ساخت پرورشگاه و یتیم‌خانه، درمان و همچنین بهداشت عمومی ‌وقف کرده است. 
وی همچنین در پاسخ به این سؤال که وضعیت زمین اکوپارک صدرا در چه مرحله‌ای قرار دارد گفت: زمین اکو‌پارک واقع در شهر صدرا وقفی است و در سالیان گذشته شهرداری این شهر اجاره آن را که اکنون حدود 15 میلیارد تومان است را پرداخت نکرده که در حال مذاکره برای پرداخت این مبلغ به صورت نقدی یا تهاتر هستیم. 
وی در بخش دیگری از این گفت و گو اظهار داشت: در سال 97، یک وقف جدید در شهر صدرا شامل آپارتمانی به ارزش 150 میلیون تومان با نیت کمک به زنان بی‌سرپرست صورت گرفته است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی