[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

معاون عمرانی استاندار فارس: امر به معروف نیاز امروز جامعه است، روزنامه شیراز نوین

بیان حماسه کربلا و روایت آن در جامعه ترویج روح استقامت و ظلم‌ستیزی و مقابله با استکبار را به همراه دارد که به عنوان یک یقین نزد همه ما شیعیان مورد قبول بوده و هست و همیشه بر آن تأکید شده و تعزیه‌خوانان انتقال دهندگان این ارزش‌ها می‌بایست باشند. معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس در آیین اختتامیه سیزدهمین سوگواره تعزیه کشوری عاشوراییان در لامرد که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، نمایندگان مجلس و مدیران کل استانی برگزار شد با بیان مطلب فوق برپایی تعزیه در طول تاریخ را عاملی برای پاسداشت و استمرار احیای اسلام و ارزش‌های آن برشمرد و گفت: تعزیه اهداف و نیاتی دارد که می‌تواند خیر و صلاح جامعه را در پی داشته باشد و به عبارتی همیشه در پی زنده نگه داشتن امر به معروف و نهی از منکر بوده که نیاز امروز جامعه است.  بنا به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس مهندس عنایت الله رحیمی ‌در این آیین با اشاره به تاریخ تعزیه در دوران‌های مختلف گفت: اگرچه تلاش برای مقابله با تعزیه و جلوگیری از رواج نگرش ظلم‌ستیزانه آن در طی دوران‌های مختلف با فراز و فرودهایی روبرو بوده است اما به واسطه نگرش اعتقادی ملت مسلمان ایران و اعتقادات درونی و ریشه‌دار آنها به آقا اباعبدالله الحسین این سنت در قلب‌ها و دل‌های مردم ایران ریشه دوانده و رشد کرده است. 
وی زنده نگه داشتن یاد و خاطره عاشورا و قیام امام حسین و توجه به اهداف امام سوم شیعیان را باعث تقویت حب به خاندان عصمت و طهارت در جامعه دانست و بالندگی اجتماعی و کاهش آسیب‌های اجتماعی را از ثمرات توجه به دستاوردهای قیام عاشورا ذکر کرد. مهندس رحیمی‌ همچنین پرهیز از خرافه گرایی را برای زنده نگه داشتن عاشورا بسیار مهم و حیاتی دانست و تصریح کرد: برگزاری مراسم مذهبی به دور از خرافه موجب افزایش روح همبستگی بین مؤمنان می‌گردد که دارای ثمرات زیاد اخلاقی و اجتماعی است. معاون استاندار فارس با اشاره به نقش نهادها و سازمان‌هایی همچون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دستگاه‌های متولی و به ویژه مردم در گسترش تعزیه گفت: قطعاً بیان هنرمندانه اتفاقی که در گذشته دور تاریخی افتاده با زبان هنر امروز می‌تواند اثری شگرف داشته و منتقل کننده ارزش‌ها به نسل‌های امروزین و نسل‌های بعد از ما باشد. 
مهندس رحیمی ‌رونق تعزیه در جمهوری اسلامی ‌را به واسطه اعتقاد نظام به رواج شعائر اسلامی‌ بیش از سایر حکومت‌ها دانست و گفت: تلاش عاشقانه زنان و مردان این سرزمین برای گسترش تعزیه و احیای سنت‌های اصیل اسلامی ‌جهت تربیت آیندگان ستودنی است چرا که می‌توان با بهره‌گیری از این سنت‌ها آینده بهتری برای جامعه اسلامی ‌رقم زد. وی همچنین از مسئولان و مدیران شهر لامرد به واسطه تلاش برای برگزاری مناسب سیزدهمین سوگواره تعزیه کشوری عاشوراییان در لامرد تقدیر و تشکر کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی