[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

عضو شورای شهر شیراز: یاوران شورا در تدوین برنامه ۲۰ ساله مشارکت می‌کنند، روزنامه شیراز نوین

نخستین بار یاوران شورای اسلامی ‌شهر شیراز در تدوین برنامه راهبردی 20 ساله شهر و شهرداری شیراز مشارکت می‌کنند. به گزارش روابط عمومی‌ و امور بین الملل شورای اسلامی‌ شهر شیراز، «سیدعبدالرزاق موسوی» رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر شیراز، در نشست هم اندیشی بررسی برنامه راهبردی شهر  و شهرداری شیراز با اعلام این خبر گفت: بهترین مکانیزم برای تدوین برنامه راهبردی شهر، نظارت مردمی ‌است. وی ادامه داد: یاوران شورای شهر با شناختی که از مشکلات و معضل شهری دارند، می‌توانند نقش مؤثری در تنظیم برنامه راهبردی شهر و شهرداری داشته باشند.
وی با بیان اینکه برنامه راهبردی شهر و شهرداری باید ضامن منافع عمومی‌ باشد، خاطرنشان کرد: هر حرکت توسعه‌ای در شهر از این پس باید براساس برنامه راهبردی تنظیم و اجرا شود.
«سیروس پاک فطرت» دیگر عضو شورای اسلامی‌ شهر شیراز نیز گفت: این نخستین بار است که مشارکت یاوران شورای شهر برای تدوین برنامه‌های راهبردی شهر جلب شده و از مسائل روزمره عبور کرده است.
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی‌ شهر شیراز افزود: اهمیت برنامه‌ریزی به لحاظ تأثیری که در تعیین اولویت‌ها و سازمان‌دهی منابع دارد بر هیچ‌کس پوشیده نیست.
«نوذر امامی» رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی‌ شهر شیراز نیز بر ضرورت توجه به ارتقای کیفیت زندگی مردم در برنامه‌ریزی‌های شهری تأکید کرد و گفت: بروز مشکلات اقتصادی و مدیریتی  باعث بدبینی مردم نسبت به نظام اسلامی ‌می‌شود.
 وی بر ضرورت توجه به نظرات مردم در تدوین برنامه راهبردی شهر و شهرداری شیراز تأکید کرد و گفت: تا زمانی که جایگاه مردم در نظام برنامه ریزی ضعیف باشد، توسعه پایدار اتفاق نخواهد افتاد.
دکتر «ابوالقاسم ابراهیمی»  معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری شیراز نیز گفت: برنامه‌ریزی مبنای فعالیت‌های آتی شهرداری شیراز است. 
وی با بیان اینکه داشتن هدف و برنامه در جهان معاصر ضرورت مدیریت است، خاطر نشان کرد: برنامه شهری باید متناسب با پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های شهری شیراز تدوین شود. در این همایش آقای دارایی نماینده یاوران شورای شهر نیز به بخشی از دغدغه‌های یاوران شورا در توسعه شهری اشاره کرد. وی مزیت‌های کلان شهر شیراز را برشمرد و بر توجه بیش از پیش از به نظرات مردمی ‌در تدوین برنامه‌ریزی‌های شهری تأکید کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی