[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

لزوم افزایش بهره‌وری، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس با اشاره به ظرفیت‌های بی‌شمار این استان در زمینه‌های مختلف گردشگری، کشاورزی، معادن و... گفت: به رغم تلاش‌های زیادی که در هر یک از این حوزه‌ها انجام شده نتایج به‌دست‌آمده با افق ظرفیت‌های استان فاصله دارد لذا باید تلاش‌های مدیران بر اساس این توانمندی‌ها افزایش یابد.
به گزارش شیراز نوین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان با ابراز خرسندی از پیشرفت‌های بدست آمده در حوزه گردشگری به‌عنوان یکی از قابلیت‌های بسیار مهم استان فارس، افزود: در سال 96 ایجاد اشتغالزایی تعیین شده برای حوزه گردشگری استان چهار هزار و 210 نفر بود که با افزایش 130 درصدی اشتغالزایی پنج هزار و 471 نفر محقق شد.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه ایجاد اشتغال در سال 97،  چهار هزار و 810نفر تعیین شده در 6ماهه نخست سال سه هزار و 649 شغل ایجاد شده که تحقق 76درصدی هدف را نشان می‌دهد اما اعتقاد دارم نگاه به گردشگری استان فراتر از این نتایج است. نماینده عالی دولت در استان فارس گفت: توسعه زیرساخت‌های گردشگری و هتل‌ها رشد خوبی داشته است که به عنوان مثال660 اتاق به ظرفیت هتل‌های استان اضافه شده است.
مهندس تبادار افزود: همچنین در توسعه اقامتگاه‌های بوم‌گردی شاهد پیشرفت 160درصدی بوده‌ایم اما بدون تردید ظرفیت گردشگری استان پتانسیل توسعه بیشتر را دارد.
وی ادامه داد: در حوزه کشاورزی توسعه کاشت گلخانه‌ای در 490 هکتار از عرصه‌های استان محقق شده است، اما کشاورزی استان فارس به توسعه‌ای بسیار بیشتر از آنچه تا کنون انجام شده در زمینه کشت گلخانه‌ای نیاز دارد.
وی با بیان اینکه رونق اقتصادی مؤلفه‌های متعددی همچون اشتغال، سرمایه و بهره‌وری دارد، اظهار کرد: در سال ۹۱ نرخ بیکاری در استان  بالا‌تر از نرخ کشوری و ۱۶.۵ درصد بوده که  در سال ۹۵ به ۱۱.۴درصد  و در سال  ۹۶ به ۱۰.۸درصد و در بهار ۹۷ به ۹.۹ درصد  و در تابستان ۹۷به ۸.۷ درصد تقلیل یافته است که البته با توان و ظرفیت استان فاصله دارد.
وی ابراز امیدواری کرد: همه مسئولان  با عزمی ‌جدی‌تر از گذشته به بهره‌گیری از ظرفیت‌های استان در راستای رونق اقتصادی به فعالیت بپردازند.
استاندار فارس با تأکید بر اینکه توجه به بهره‌وری  راهکار مناسبی برای دستیابی به پیشرفت در عرصه‌های مختلف است، مطالعات و تحقیقات این زمینه را مؤثر دانست و گفت: البته ایده‌پروری باید با مصداق همراه باشد تا باور و اعتقاد ایجاد کند.
وی یادآور شد: در صورتی که دستگاه‌ها به موضوع بهره‌وری بپردازند بدون شک مشکلاتی نیز پدیدار می‌شود که باید در جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی و کارگروه‌های مربوطه به رفع آنها بپردازیم.
استاندار فارس با اشاره به اینکه ترویج و فرهنگسازی اموری همچون صرفه‌جویی، دستیابی به بهره‌وری را آسان‌تر می‌کند، افزود: باید بخشی از اعتبارات در حوزه‌های مختلف صرف آموزش و فرهنگسازی شود تا بتوانیم زمینه‌های لازم برای حفاظت از سرمایه‌ها و خلق سرمایه‌های جدید را از مسیر بهره‌وری فراهم کنیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی