[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

آزادی ۴‌هزار زندانی غیرعمد در نیمه نخست سال‌۹۷، روزنامه شیراز نوین

ستاد دیه کشور اعلام کرد: در شش‌ماهه نخست سال جاری تعداد ۴۰۳۳‌زندانی جرایم غیرعمد از بند زندان رهایی یافتند که ۱۰۱‌نفر این مددجویان را زنان شامل می‌شوند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد دیه کشور، استان اصفهان با آزادی ۳۷۵‌زندانی نیازمند در راس این فهرست قرار داشته و در ادامه تهران با استخلاص ۳۲۰‌بدهکار و فارس با ۱۸۸‌مورد آزادی در رتبه‌های بعد قرار دارند.
۲۰۱۹‌نفر از این محبوسان را بدهکاران چک، ۱۰۲۷‌نفر را متعهدان پرداخت مهریه و نفقه و مابقی افراد را محکومان دیه ناشی از حوادث رانندگی یا کارگاهی تشکیل می‌دهند.
کل بدهی زندانیان یاد شده رقمی‌ معادل ۵‌هزار میلیارد ریال بود که به همت کمیته‌های صلح ستاد دیه ۴۷‌درصد این محکوم‌ٌبه از سوی شکات خصوصی و اولیاءدم گذشت شده و جالب توجه این که حدود ۷۰۰‌نفر از مددجویان هم بدون پرداخت وجه و تنها از طریق مشاوره آزاد شده‌اند.
در فرآیند آزادی‌ طلبکاران با سخاوت استان‌هایی چون لرستان و گلستان با چشم‌پوشی از ۸۲‌درصد حقوق خود، بیشترین همیاری را در حبس‌زدایی از بدهکاران غیربزهکار داشته و در مقابل شاکیان استان‌هایی مانند تهران در وصول مطالبات خود تنها ۷‌درصد گذشت داشته‌اند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی