[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۰
  • دوره جدید

مبالغ و درجات طرح رتبه‌بندی بعد از تصویب اعلام می‌شود، روزنامه شیراز نوین

معاون امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش تأکید کرد طرح رتبه‌بندی حرفه‌ای معلمان فعلاً در اختیار دولت است و بعد از تصویب به اجرا درخواهد آمد.
به گزارش خبرگزاری مهر، ناصر سلیمان‌زاده در سومین جشنواره دستاوردهای کانون‌های فرهنگی تربیتی سراسر کشور در اردوگاه شهید باهنر درباره طرح رتبه‌بندی معلمان گفت: لایحه طرح رتبه‌بندی معلمان تهیه شده و به دولت تقدیم شده است که بعد از تصویب اجرا خواهد شد. در جلسات برگزار شده این طرح مبالغ، درجات و کسب رتبه اعلام شده است و بعد از تصویب اعلام می‌شود.
سلیمان‌زاده درباره طرح معلم تمام‌وقت گفت: بعضی از معلمان بر اساس اقتضائات و نیاز، ساعتی از زمان را به‌صورت اضافه کار و حق‌التدریس با ما همکاری می‌کنند.
معاون امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: از تقریباً سال‌۹۴ وزیر به‌دنبال این بود که حق‌التدریس معلمان به نحوی ماهانه و سر موقع پرداخت شود. تلاش شد که این موضوع در حکم کارگزینی آورده شود که اجازه ورود ندادند.
وی اظهار کرد: بستر این موضوع در سال‌۹۷ فراهم شده است که با تمایل همکار معلم و نیاز آموزش و پرورش، فردی که ۶‌ساعت حق‌التدریس گرفت مبلغ آن را ۱۸‌درصد به‌صورت فوق‌العاده ویژه می‌گیرد. این مبلغ هرماه داده می‌شود، در حقوق بازنشستگی فرد تأثیر می‌گذارد و در پاداش پایان خدمت او هم لحاظ می‌شود.
سلیمان‌زاده گفت: یعنی فردی با سابقه ۲۷ سال ۶‌ساعت حق‌التدریس داشته باشد، ۱۸میلیون پاداش و ۶۰۰‌تومان حقوق می‌گیرد. ۱۸درصد فوق‌العاده ویژه طرح معلم تمام وقت بین ۲۸۰ تا ۶۰۰‌تومان است.
وی ادامه داد: سال ۹۴ طرح رتبه‌بندی حرفه‌ای معلمان ابلاغ شد و ۵۰هزار نفر از کارکنان خدماتی و پشتیبانی آموزش و پرورش مشمول این طرح نشدند. طرح آموزش و پرورش بود که حقوق این افراد ۵۰درصد افزایش داده شود.
معاون امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش گفت: در سال۹۷ دولت این موضوع را به عنوان یک طرح مدنظر دارد اما هنوز تصویب نهایی نشده است.
سلیمان‌زاده افزود: افرادی که در کانون‌های فرهنگی تربیتی رشته شغلی کارشناس امور فرهنگی دارند اگر استخدام آموزشی داشته باشند می‌توانند از مزایای رتبه‌بندی حرفه‌ای استفاده کنند اما اگر این افراد به‌عنوان کارشناس و کارمند استخدام شوند نمی‌توانند از این موضوع استفاده کنند.
وی گفت: فوق‌العاده ویژه به ۱۵درصد رشته‌شغل‌ها تعلق می‌گیرد در نتیجه رشته شغلی کارشناس امور فرهنگی مشمول این فوق‌العاده ویژه نمی‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی