[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

آغاز طرح یکپارچه دریافت سند حمل بار شهری با همکاری شهرداری‌ها، روزنامه شیراز نوین

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور از آغاز اجرای طرح یکپارچه «دریافت سند حمل بار شهری (باربرگ)» برای ناوگان باری بالای ۱۰‌تن در سراسر کشور با همکاری شهرداری‌ها خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی ‌سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، مهدی جمالی‌نژاد با بیان خبر فوق گفت: پس از اجرای طرح ملی ساماندهی فعالین حمل ونقل عمومی ‌نفت گاز‌سوز درون شهری و تخصیص سهمیه سوخت از بهمن‌ماه‌۱۳۹۵ با همکاری وزارت نفت، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و وزارت راه و شهرسازی و دستیابی به اهداف مدنظر، زیرساخت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری لازم برای اجرای طرح یکپارچه دریافت سند حمل بار شهری و حومه‌ای (باربرگ)، آماده بهره‌برداری و سامانه مربوطه از ۲۰‌آبان ماه امسال راه اندازی شده است.
وی اضافه کرد: این طرح بر اساس مطالعات انجام شده بر روی تجربیات موفق سایر کشورهای دنیا و ارائه راهکارهای بومی ‌مطابق با شرایط کشور تدوین و به مرحله بهره‌برداری رسیده است.
جمالی‌نژاد در ادامه اظهار کرد: در این راستا از ۲۰‌آبان، تمامی ‌رانندگان خودروهای عمومی‌ نفت گاز‌سوز فعال در سراسر شهرهای کشور با ظرفیت بالای۱۰‌تن، موظفند از طریق «تلفن همراه خود» یا «درگاه اینترنت» و بدون نیاز به مراجعه حضوری، به‌ازای هر حمل بار در سطح شهر، اقدام به دریافت باربرگ کنند.
وی افزود: همچنین مطابق هماهنگی انجام گرفته با وزارت نفت، مقرر شده است تا از ابتدای آذرماه، سهمیه پایه سوخت این خودروها به‌صورت گام به گام کاهش و منطبق بر عملکرد و براساس باربرگ تخصیص یابد.
جمالی‌نژاد اضافه کرد: این طرح که با همکاری شهرداری‌های کشور در حال اجراست می‌تواند ابزارهای لازم را برای کاهش جدی ترافیک، آلودگی هوا و مدیریت حمل ونقل بار شهری در اختیار مدیران شهری قرار دهد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی