[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۰
  • دوره جدید

درآمد مالیاتی ایران محقق نشد، روزنامه شیراز نوین

بر اساس آمار بانک مرکزی ایران، در شش ماه نخست سال بیش از ۴۶هزار میلیارد تومان از درآمدهای مالیاتی مصوب سال جاری محقق نشده است.
به گزارش ایسنا، بانک مرکزی به تازگی آمار وضعیت اقتصادی کشور را منتشر کرده است که آمار بخش درآمدهای مالیاتی حاکی از این است که فقط بیش از ۵۰درصد از آن چیزی که به عنوان درآمد مالیاتی در این مدت مصوب شده بود، محقق شده بود.
دولت در بودجه سال جاری میزان درآمدهای کل کشور را ۲۱۶هزار میلیارد تومان مصوب کرده بود که میزان درآمدهای مصوب برای شش ماه نخست امسال، ۱۱۰هزار میلیارد تومان بوده؛ اما تاکنون فقط ۶۳.۵هزار میلیارد تومان از درآمدهای پیش‌بینی شده محقق شده است.
بر اساس این گزارش، درآمدهای مالیاتی مصوب در بودجه برای شش ماه نخست سال ۷۲.۵هزار میلیارد تومان تعیین شده بود که براساس آمار بانک مرکزی، تا پایان شهریورماه سال جاری فقط ۵۰هزار میلیارد تومان درآمد از طریق مالیات به دست آمده است و طبق بودجه، باید تا پایان سال به بیش از ۱۴۰هزار میلیارد تومان برسد.
این در حالی است که میزان درآمدهای محقق شده از بخش مالیات در شش ماه نخست سال گذشته، ۴۳هزار میلیارد تومان بوده که این رقم نشان می‌دهد درآمدهای مالیاتی ایران در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۶.۸درصد رشد داشته است.
بر اساس آنچه در گزارش بانک مرکزی آمده است، در بودجه ۳۷.۷هزار میلیارد تومان نیز باید از سایر محل‌ها تأمین می‌شده که در این بخش نیز فقط ۱۳هزار میلیارد تومان محقق شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی