[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

در هفت‌ماه امسال انجام شد واردات ۱۰میلیون‌تن کالای اساسی، روزنامه شیراز نوین

در هفت‌ماه سال‌جاری بیش از ۱۰میلیون تن کالای اساسی وارد کشور شده است.
به گزارش ایسنا، براساس تازه‌ترین آمار تجارت خارجی کشور طی هفت ماه سال‌جاری ۱۰میلیون و ۴۵۰هزار تن کالای اساسی به ارزش پنج میلیارد و ۳۴۳میلیون دلار وارد کشور شده است.
بنابر این گزارش ذرت، برنج، دانه‌های روغنی، دارو، روغن‌های خوراکی، گوشت قرمز، کنجاله سویا، جو، کود، قند و شکر و گندم از جمله کالاهای اساسی هستند که طی هفت ماه سال‌جاری وارد کشور شده‌اند.
بررسی آمار تجارت خارجی طی مدت مذکور بیانگر این است که ذرت بیشترین و گندم کمترین میزان واردات را داشته‌اند.
براساس این گزارش، واردات ذرت، دانه‌های روغنی، گوشت قرمز و جو با روند افزایشی همراه بوده است؛ به طوری که ذرت ۲۱درصد، دانه‌های روغنی ۲۲درصد، گوشت قرمز ۱۹درصد و جو با ۹درصد از نظر ارزش روند افزایشی در واردات داشته‌اند.
این گزارش می‌افزاید ذرت در صدر کالاهای اساسی وارد شده قرار دارد که به میزان چهار میلیون و ۷۶۶هزار تن به ارزش یک میلیارد و ۱۱۸میلیون دلار وارد شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۲۱درصد افزایش داشته است.
به گزارش ایسنا، فرود عسگری، رئیس کل گمرک ایران در هفته‌های گذشته دستور ترخیص سریع و حمل یک‌سره کالاهای اساسی و ضروری از گمرک به کارخانه‌ها را به گمرکات کشور اعلام کرده و روند ترخیص این کالاها به صورت لحظه‌ای به کمک سامانه جامع گمرکی در مرکز پایش دفتر واردات گمرک رصد می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی