[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

بهترین موقعیت برای احیای ارژن، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: در هفته شانزدهم لیگ برتر فوتسال ایران، عصر امروز تیم ارژن شیراز در سالن شهید ابوالفتحی میزبان پارسیان شهر قدس است.
ارژن که هفته‌هاست از شرایط آرمانی خود فاصله گرفته، امروز یکی از مهم‌ترین دیدارهای فصل را پیش رو دارد؛ رویارویی با تیمی که 4هفته است طعم پیروزی را نچشیده و 5امتیاز کمتر از آن‌ها دارد. با وجود اینکه ارژن 8هفته است در حسرت کسب سه امتیاز از یک مسابقه به سر می‌برد؛ پارسیان نتوانسته در این هفته‌ها این عقب‌ماندگی را جبران کند و یک پله پایین‌تر قرار گرفته است.
بنابراین، به نظر می‌رسد ارژنی‌ها بهترین فرصت ممکن را دارند تا به مسیر پیروزی برگردند. حریف آن‌ها در 4بازی گذشته، 16گل خورده به نام خود ثبت کرده و فقط 8گل زده. در حالی که ارژن در این 4هفته، 11گل خورده و 4گل زده. ارژنی‌ها از نظر تدافعی تیم بهتری به نظر می‌رسند. بهترین مقایسه را می‌توان در بازی مشابه این دو تیم در دو هفته اخیر انجام داد. در هفته سیزدهم، پارسیان در تبریز میهمان مس سونگون بود و با نتیجه هفت بر دو بازی را واگذار کرد. یک هفته بعد، ارژن در همان شهر مقابل همان تیم قرار گرفت و با نتیجه نزدیک دو بر یک مغلوب شد! بنابراین می‌توان امیدوار بود در بازی امروز هم این‌چنین فاصله‌ای میان دو تیم وجود داشته باشد و ارژن، با استفاده از برتری‌هایی که در فاکتورهای مختلف دارد، سه امتیاز بسیار مهم مسابقه امروز را از آن خود کند.
آخرین باری که ارژن در یک مسابقه این فصل پیروز شد، به هفته هفتم برمی‌گردد. در آن مسابقه که روز دوم شهریورماه در سالن شهید ابوالفتحی شیراز برگزار شد، ارژن با 5گل میثم برمشوری، محمد زارعی، جعفر نجفی، علیرضا موسوی و مهدی زاهدی موفق شد مقاومت البرز را شکست دهد. آن پیروزی، پایانی بود بر پیروزی‌های درخشان آبی‌پوشان شیرازی. پس از آن مسابقه، با مسائلی که برای دو مهره کلیدی این تیم پیش آمد و باعث جدایی جواد اسفندیاری و میثم برمشوری شد، ارژن در 8بازی فقط و فقط دو امتیاز به دست آورد که همان دو امتیاز هم در بازی‌های خانگی و در دیدارهایی رقم خورد که همگان، پیروزی تیم شیرازی را پیش‌بینی می‌کردند. اما ارژن پس از این دو تساوی مقابل شهرداری ساوه و مقاومت قرچک، دو شکست بسیار بد خانگی را برابر فرش‌آرای مشهد و آذرخش بندرعباس متحمل شد. شکست‌هایی که در آخرین هفته دور رفت و اولین هفته دور برگشت رقم خورد و شاگردان حمید کمالی را بیش از پیش به ورطه ناامیدی کشاند.
جالب اینجاست که آخرین پیروزی پارسیان نیز در مقابل مقاومت البرز رقم خورده؛ اما در هفته یازدهم. در آن مسابقه که روز ششم مهرماه به میزبانی پارسیان برگزار شد، این تیم با دو گل محمد بیضایی‌نژاد، یکی از بازیکنان شاخص ارژن در دو فصل قبل، و تک‌گل‌های گلشنی و رضاییان، حریفش را چهار بر سه شکست داد. اما پس از آن، این تیم در 4مسابقه اخیر فقط یک امتیاز کسب کرد که همین جمعه گذشته مقابل شهرداری ساوه رقم خورد.
اما بازی رفت دو تیم در دوران اوج ارژن و با پیروزی پرگل این تیم به انجام رسید. در آن مسابقه که روز 29تیرماه امسال به میزبانی پارسیان برگزار شد، ارژن شش بر دو میزبان خود را شکست داد؛ یک پیروزی بی‌سابقه در بازی‌های دور از خانه در لیگ برتر. جعفر نجفی سه بار، مصطفی فخری دو بار و مهدی زاهدی یک بار برای ارژن گل‌زنی کردند.
فصل گذشته در بازی رفت، پارسیان در زمین خود سه بر یک ارژن را مغلوب کرد؛ اما در بازی برگشت که در شیراز برگزار شد و یک بازی تعیین کننده برای ارژنی‌ها بود، تیم شیرازی در یک بازی یک‌طرفه حریف خود را مغلوب و بقای خود را تثبیت کرد. در آن مسابقه که یک سال و دو روز پیش (22آبان 96) در ورزشگاه ابوالفتحی برگزار شد، جعفر نجفی دو بار، مصطفی فخری، محمد بیضایی‌نژاد، سجاد بندی‌سعدی و بابک سهرابی هرکدام یک بار برای ارژن گل‌زنی کردند تا این تیم به برتری شش بر یک دست پیدا کند.
بنابراین، در سه تقابل گذشته دو تیم، ارژن دو و پارسیان یک بار به پیروزی رسیده‌اند. ارژن 13گل به ثمر رسانده و پارسیان فقط 6بار دروازه حریف خود را گشوده است.
ارژن حتی در دیدارهایی که بازنده شده یا در شیراز برابر رقبا متوقف شده، هرگز چهره یک تیم بازنده را از خود نشان نداده است. در آخرین دیدار خانگی این تیم که به شکست مقابل آذرخش بندرعباس انجامید، تیم کمالی باز هم از لحاظ خلق موقعیت گل و در اختیار داشتن توپ و میدان، بهتر از حریف جنوبی خود بود؛ اما بی‌دقتی‌های فراوان باعث شد آذرخش سه امتیاز از شیراز به بندرعباس ببرد. معضل عجیب تیم شیرازی که در هر سه فصل اخیر گریبان‌گیر این تیم شده، همین مسئله هدردادن موقعیت‌های زیاد است که مانع دستیابی این تیم به رتبه‌های بالاتر جدول شده است. آن‌ها در همان مسابقه مقابل آذرخش، دو ضربه پنالتی نقطه دوم را به بدترین شکل ممکن به بیرون زدند، در حالی که بازیکن شیرازی تیم مقابل از تنها پنالتی نقطه دومی که نصیب این تیم شد، نهایت استفاده را برد و به راحتی دروازه بذرافشان را فروریخت. بنابراین، یکی از معضلات دیگر ارژنی‌ها، استفاده نکردن از این برگ برنده‌ای‌ست که گاهی نصیبشان می‌شود. امروز هم بعید نیست با وجود بازیکنان تکنیکی حاضر در ترکیب ارژن و احتمال وقوع خطاهای متعدد توسط بازیکنان پارسیان، این فرصت برای بازیکنان این تیم به وجود بیاید؛ اما آیا آن‌ها می‌توانند این فرصت‌های طلایی را به گل تبدیل کنند؟ باید منتظر ماند و از ساعت 16امروز، نظاره‌گر نمایش دو تیم در ۴۰دقیقه زمان مفید مسابقه بود.
برنامه کامل دیدارهای امروز و اسامی داوران
* شهروند ساری - مس سونگون ورزقان
داوران: ابراهیم مهرابی افشار، ولی امجدی، سجاد فتحی و پیام سهرابی
ناظر: صادق موسوی
* شهرداری ساوه - گیتی‌پسند اصفهان
داوران: علیرضا عبدالغنی، وحید سکوتی، ولی‌الله رضایی و رضا پورشایگان
ناظر: علیرضا محمدپور 
* سوهان محمدسیما قم - مقاومت قرچک
داوران:‌ محمدعلی ترحمی، مجید اکبری، مجتبی بختیاریان و علی حاتمی
ناظر: علیرضا رجبی
* اهورا بهبهان - آذرخش بندرعباس
داوران: محمدرضا نصیرلو، محمد غفاری‌نژاد، محسن وحدانی و صفر احمدی
ناظر: هرمز مشفق
* لبنیات ارژن شیراز - پارسیان شهر قدس
داوران: امیرمختار رودساز، کاظم مرادی، علی اسماعیلی سزاری و میلاد مستان
ناظر: عبدالواحد بیت‌سیاح 
* مقاومت البرز - سن‌ایچ ساوه
داوران: علی حفیظی، میلاد حمزه، فرزین صالح و یوسف صادقی
ناظر: کوروش ‌هاشمی 
* شرکت ملی حفاری ایران - فرش‌آرا
داوران: محمدرضا ذاکری، مرتضی شعبانی، محمد بیاتی و روح‌الله مطهری
ناظر: ابراهیم مسیبی.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی