[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۳
  • دوره جدید

اصول و راهنمای تمیزکاری خانه با خمیردندان، روزنامه شیراز نوین

یکی از قابلیت‌های مفید خمیردندان، پرکردن سوراخ‌های ریز روی دیوار و… است
پاک‌سازی درب‌های شیشه‌ای حمام
درب‌های تمام شیشه‌ای حمام، به سرعت کثیف شده و جرم می‌گیرند. اگر می‌خواهید این درب همانند روز اول به نظر رسیده و درخشش مجددی پیدا کند، کمی خمیردندان را با پارچه‌ای مرطوب به روی آن بمالید. اگر درب مورد نظر جرم زیادی دارد، بگذارید خمیردندان چند دقیقه روی محل مورد نظر باقی بماند و سپس با یک پارچه، خمیردندان را در سرتاسر درب پراکنده کنید و پس از آن، اقدام به شستن شیشه با آب نمایید. اگر می‌خواهید این تمیزی بیشتر باقی بماند، پس از شست‌وشو تا یک دقیقه اقدام به خشک کردن شیشه نکنید.
پاکسازی کف اتو
حتماً در خانه خود یک اتوی برقی بخار دارید. طبیعی است که پس از کار زیاد، قسمت پایینی و فلزی اتوی شما، جرم گرفته و دچار مشکل می‌شود. (شاید تاکنون به این موضوع فکر هم نکرده‌اید)
 برای رفع این مشکل، خمیردندان خود را برداشته و مقداری از آن را به کف اتو بمالید. سپس با یک پارچه مرطوب اقدام به پاکسازی آن محیط کنید. (مطمئن شوید اتو خارج از برق بوده و خنک باشد.) پس از این کار، با یک دستمال خشک اقدام به پاکسازی نهایی و خشک کردن کف اتو کنید. از این روش می‌توانید برای پاکسازی اتوی مو نیز استفاده کنید.
 پرکردن سوراخ‌های ریز
یکی از قابلیت‌های خوب و مفید خمیردندان، پرکردن سوراخ‌های ریز روی دیوار و… است!
کافی است امتحان کنید، اگر سوراخ ریزی روی دیوار خود دارید و نگاه‌کردن به آن آزارتان می‌دهد، کمی خمیردندان را برداشته و توسط آن سوراخ موردنظر را پاک کرده و سپس اضافه آن را پاک کنید.
شستن دست‌ها
این موضوع را یکی از دوستان در کلاس آشپزی یاد گرفته بود. صابون‌های ساده، توانایی پاکسازی بو یا آلودگی‌های زیاد را ندارند. از بین بردن بوی ماهی، پیاز یا غذای پرادویه، از توانایی یک صابون ساده خارج است؛ اما خمیردندان به راحتی این کار را انجام می‌دهد. کمی خمیردندان به کف دست‌های خود مالیده و با آن دستان خود را بشویید.
پاکسازی شیرآلات
دفعه بعد، پس از اینکه مراسم مسواک زدنتان به اتمام رسید و توجه‌تان به قطرات آبی که روی شیرآلات پاشیده شده است جلب شد، نگران نباشید؛ کافی است خمیردندان خود را بردارید.
مقداری از خمیردندان خود را روی یک پارچه بسیار نرم ریخته و با آن شروع به پاکسازی شیرآلات کنید. خواهید دید که شیر آب بسیار تمیز شده و درخشندگی بسیاری پیدا می‌کند. این عمل برای بیشتر شیرآلات موجود استفاده دارد.
شفاف‌سازی نقره‌جات
حتماً در دکور منزل خود نقره‌جات دارید. اگر هم نباشد، ممکن است از قاشق‌های نقره‌ای یا شمعدان‌های نقره‌ای استفاده کنید. در اینجا نیز می‌توانید به راحتی به سمت خمیردندان خود رفته و از آن بهره ببرید. مقداری خمیردندان را روی شیء نقره‌ای خود مالیده و با پارچه‌ای نرم و خشک شروع به پاک کردن آن کنید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی