[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۱
  • دوره جدید

مسیرها و پیاده‌راه‌های منتهی به ایستگاه‌های مترو باید بهسازی شوند، روزنامه شیراز نوین

مهندس برزگر، شهردار منطقه یازده شهرداری شیراز، به لزوم ایجاد مسیرهای دسترسی به مترو اشاره کرد و خواستار ایجاد مناسب‌سازی مسیرها و پیاده‌راه‌های منتهی به ایستگاه‌های مترو شد. 
مهندس برزگر، در نشستی که با حضور کارشناسان و نمایندگان ترافیکی مناطق، سرهنگ کریمی ‌نماینده راهنمایی و رانندگی و چند تن از کارشناسان ترافیکی برگزار شده بود تصریح کرد: برای احداث و راه‌اندازی مترو، هزینه‌های کلانی صرف شده است و می‌بایست شرایط استفاده و برخورداری هر‌چه بیشتر شهروندان از این سیستم حمل و نقل عمومی‌ فراهم شود.
 شهردار منطقه یازده شهرداری شیراز خاطرنشان کرد: مسیرهای منتهی به ایستگاه‌های مترو باید به شکلی طراحی شوند که برای تمام افراد و اقشار جامعه کاربردی بوده و عبور افراد کم‌توان، سالمندان، معلولان، کالسکه کودکان و... از این مسیرها به شکل امن و ساده امکان‌پذیر باشد. 
وی با بیان این مطلب که مسائل ترافیکی با جان، مال، امنیت و سلامت شهروندان رابطه بسیار نزدیکی دارد و باید بیش از گذشته مورد توجه مسئولان شهری قرار گیرد یادآور شد: طی بازدید‌های میدانی کارشناسان ترافیکی و گزارشات مردمی، بیشتر خیابان‌ها و مناطق پرخطر سطح منطقه، شناسایی و برای ایجاد ایمنی در عبور و مرور، تدابیری اتخاذ شده تا از تصادفات و خسارات مالی و جانی تا حد زیادی کاسته شود. مهندس برزگر، بااشاره به عملیات و برنامه‌های ترافیکی که در سطح منطقه انجام شده‌اند، تصریح کرد: اصلاح دورگردها، نصب رفوژ در محل‎های مورد نیاز، انسداد دورگردها و تقاطعات پر خطر، نصب سرعت‌گیر، تعریض برخی از خیابان‌ها و نقاط حادثه‌خیز، نصب تابلوها و علایم ترافیکی، رسم علایم ترافیکی زمینی و... پس از تأیید شورای ترافیک در سطح منطقه یازده انجام شده است. 
شهردار منطقه یازده، دوربین‌های نظارت ترافیک را عامل مؤثری در کاهش تخلفات رانندگی دانست و افزود: متأسفانه برخی رانندگان در بلوارهای سطح منطقه با سرعت بالایی تردد می‌کنند که این مسئله باعث ناامنی و ایجاد حوادث رانندگی شده است؛ در این راستا برای ایجاد ایمنی بیشتر شهروندان، نصب دوربین‌های نظارتی و ساخت پل هوایی عابر پیاده را پیگیری می‌کنیم.
مهندس برزگر، در پایان سخنانش با تأکید بر اهمیت تعامل در زندگی جمعی، تصریح کرد: درک متقابل و ایجاد یک زبان مشترک بین شهرسازان، واحدهای ترافیکی، معماران، پلیس و شهرداری‌ها از ضرورت‌های عصر حاضر است و برای پیشگیری از مشکلات و حل مسائل، باید بتوانیم شرایط یک گفتمان سازنده در حوزه‌های مشترک شهری را فراهم کنیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی