[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۵
  • دوره جدید

معرفی تجربیات دانشگاه علوم پزشکی شیراز در کشور، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نماینده وزیر بهداشت در ستاد تحول سلامت کلان منطقه پنج کشور، گفت: بسیاری از تجربیاتی که در دانشگاه علوم پزشکی شیراز به دست آمده است در سراسر کشور مورد استفاده قرار گرفته است و به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برای اجرا، ابلاغ شده است. به گزارش روابط عمومی‌ دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «علیرضا رئیسی» در نشست ستاد تحول سلامت کلان منطقه پنج کشور با حضور رؤسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کلان منطقه پنج کشور، ادامه داد: در راستای استانداردسازی و ارتقای کیفیت خدمات بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، رویکردی بسیار جدی در وزارت بهداشت وجود دارد که با تشکیل ستاد طرح تحول نظام سلامت، کارها پیگیری می‌شود و مشابه کارهایی که در وزارت بهداشت سیاستگذاری می‌شود، در کلان منطقه‌های کشور نیز پیگیری و دنبال می‌شود که یکی از آنها کلان منطقه پنج با مرکزیت و محوریت شیراز است. او با اشاره به برگزاری نشست‌های مختلف در این زمینه، اقدامات مؤثر در زمینه استانداردسازی و ارتقای کیفیت را نمونه‌ای از ثمربخشی این تلاش‌ها و ایده‌ها برشمرد که در سطح کلان منطقه پنج بسیار برجسته بوده و به عنوان الگو انتخاب شده و در حال پیگیری است. این مقام مسئول در وزارت بهداشت، محوریت نشست کلان منطقه پنج را ارائه گزارش عملکرد دانشگاه‌ها و دانشکده‌های کلان منطقه پنج کشور با دو موضوع محورهای ابلاغی از سوی وزارت بهداشت و همچنین نوآوری و ابتکارات حاصل از اصلاح فرایندهای حوزه درمان دانشگاه‌های این کلان منطقه عنوان کرد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی شیراز یکی از دانشگاه‌های پیشرو در این زمینه است و بسیاری از اقداماتی که در دانشگاه علوم پزشکی شیراز انجام شده، در سطح کلان منطقه پنج از سوی سایر دانشگاه‌ها دنبال می‌شود.
 دکتر رئیسی تأکید کرد: هدف وزارت بهداشت به هیچ وجه کاهش خدمات نیست؛ بلکه اعتقاد بر این است که باید خدمات باکیفیت ارایه کنیم و از القای خدمات بیهوده و هزینه‌زا در بیمارستان‌ها که باعث شود بیماران هزینه زیادی پرداخت کنند، جلوگیری شود؛ همچنین باید هزینه‌های پرداختی دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها و بیمه‌ها مدیریت شده و از منابع سلامت محافظت شود؛ این منبع محدودی است که باید به بهترین شکل برای افراد مستحق، به شکل درست و به جا استفاده شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این نشست با اشاره به برگزاری جلسات مختلف در دانشگاه و کلان منطقه پنج کشور در زمینه اجرای طرح تحول سلامت به ویژه مدیریت هزینه‌ها گفت: از راهکارهای مناسبی که در زمینه کنترل هزینه‌ها و صرفه‌جویی در منابع حتی از خارج از سیستم دانشگاه ارایه می‌شود، استقبال می‌کنیم.
 دکتر «علی بهادر» افزود: در دانشگاه علوم پزشکی شیراز با وجود تمام مسایل هزینه‌ای، پرداخت‌ها به صورت منظم انجام می‌شود و تلاش و مدیریت افراد در راستای صرفه‌جویی در هزینه‌ها قابل مشاهده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه موضوع کنترل و صرفه‌جویی در هزینه‌ها بیشتر در بیمارستان‌ها اجرا شده است، ادامه داد: مداخلات در زمینه کنترل و کاهش هزینه‌ها می‌تواند علاوه بر بیمارستان‌ها در سایر زمینه‌ها مانند نیروی انسانی در ابعاد مختلف نیز انجام شود تا به صرفه‌جویی در هزینه‌ها منجر شود؛ برای کنترل هزینه‌ها باید تمامی ‌جوانب در نظر گرفته شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی