[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

چالش آب در شهرک صنعتی فسا، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از اختصاص مشوق‌های ویژه سرمایه‌گذاری تا سقف 90 درصد در شهرک صنعتی فسا خبر داد و گفت: در این شهرک صنعتی ظرفیت استقرار230واحد تولیدی صنعتی با پیش بینی ایجاد اشتغال برای 1130نفر فراهم شده است.
به گزارش روابط ‌عمومی ‌شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، احد فتوحی در جلسه رفع موانع تولید در شهرک صنعتی  فسا اظهار داشت: درراستای تشویق و ترغیب سرمایه‌گذاران برای ایجاد اشتغال و توسعه صنعتی در شهرستان فسا با مصوبه هیئت‌مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، سرمایه‌گذارانی که بر اساس برنامه نسبت به ایجاد اشتغال و بهره‌برداری از واحد صنعتی در شهرک صنعتی فسا اقدام کنند تا سقف 90 درصد مشوق دریافت می‌کنند.
وی افزود: پرداخت 5 درصد بهای نقدی حق انتفاع و نیز با پرداخت سهم غیر نقدی در اقساط 48 ماهه از دیگر مشوق‌هایی است که به متقاضیان سرمایه‌گذاری در این شهرک صنعتی اختصاص‌یافته است.
فتوحی با اشاره به اینکه تأمین آب مهم‌ترین مشکل در این شهرک صنعتی است، تصریح کرد: باید با تعامل با دستگاه‌های مربوط نسبت به رفع این مشکل اقدام کنیم و شرکت شهرک‌های صنعتی فارس نیز تمام تلاش خود را در این زمینه انجام خواهد داد.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس تصریح کرد: در این زمینه بزودی عملیات کف‌شکنی چاه آب این شهرک صنعتی انجام خواهد شد.
وی همچنین از آمادگی این شرکت برای حفر یک حلقه چاه آب جدید در این شهرک صنعتی خبر داد و گفت: در صورت صدور مجوز، حفر چاه آب جدید نیز در دستور کار قرار دارد.
فتوحی ادامه داد: زیرساخت‌ها در شهرک صنعتی فسا برای جذب سرمایه‌گذار فراهم است و در 22 سال گذشته هزینه‌های زیادی برای تأمین زیرساخت‌ها در این شهرک صنعتی انجام ‌شده است.
این مقام مسئول مطرح کرد: تاکنون در شهرک صنعتی فسا با بیش از 100 هکتار مساحت 19قرارداد سرمایه‌گذاری با متقاضیان منعقد شده که از این تعداد 14واحد صنعتی و تولیدی با اشتغال 295نفر پروانه بهره‌برداری دریافت کرده‌اند.
فتوحی بیان کرد: با توجه به وجود این ظرفیت‌ها در شهرک صنعتی فسا برای جذب سرمایه‌گذار امیدواریم با اختصاص حداکثری مشوق‌ها، شهرک صنعتی فسا به شهرکی تقاضامحور در استان فارس تبدیل شود.
فرماندار ویژه شهرستان فسا نیز در این جلسه برحمایت از سرمایه‌گذاران تأکید کرد و گفت: همه دستگاه‌های اجرایی شهرستان موظف به حمایت از سرمایه گذاران هستند و در این زمینه امنیت سرمایه گذار در این شهرستان تأمین می‌شود.
سلیمان کرمی با بیان اینکه 13سرمایه‌گذار جدید برای ایجاد واحد‌های تولیدی و صنعتی در این شهرک صنعتی اعلام آمادگی کرده‌اند، مهمترین چالش جذب سرمایه‌گذار و توسعه در این شهرک صنعتی را مشکل تأمین آب اعلام کرد و گفت: در این زمینه با تعامل و همکاری با سایر دستگاه‌ها تدابیری در نظر گرفته خواهد شد تا با رفع این مشکل شاهد انعقاد قراردادهای جدید سرمایه‌گذاری باشیم.
وی با اشاره به اهتمام دستگاه‌های اجرایی شهرستان برای جذب و حمایت از سرمایه‌گذاران افزود: امیدواریم با رفع مشکل آب شاهد شتاب در جذب سرمایه‌گذاران باشیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی