[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

حیاط خلوت - فرزاد وثوقی - دبیر خبر، روزنامه شیراز نوین

اصرار به سدسازی 
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی ‌گفت: در بسیاری از کشورهای توسعه یافته دنیا نهضت برداشته شدن سد اتفاق افتاده و در هفته یک سد در اروپا برداشته می‌شود چراکه زیان‌های احداث آنها خیلی بیشتر از منافعشان بوده است و این در حالیست که ما اصرار به سدسازی داریم.

واگذاری وظایف ارشاد به خانه‌های مطبوعات 
 مصطفی کواکبیان، رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات و رسانه‌های کشور با اشاره به واگذاری ۱۶ مورد از وظایف و اختیارات ادارات کل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌استان‌ها به خانه‌های مطبوعات و رسانه‌های استان‌ها گفت: خوشبختانه پس از پیگیری‌های مستمر بخشی از اختیارات ادارات کل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌استان‌ها در راستای کاهش تصدی‌گری دولت به مهمترین تشکل صنفی و سراسری غیردولتی استان‌ها که با انتخابات دموکراتیک شکل گرفته‌اند یعنی خانه‌های مطبوعات و رسانه‌ها از سوی معاونت مطبوعاتی طی بخشنامه‌ای ابلاغ شده است.

حفظ برجام به دلایل امنیتی 
فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز چهارشنبه (دیروز) در نشستی با عنوان نقش اتحادیه اروپا به عنوان یک بازیگر صلح جهانی در گروه بین‌المللی بحران گفت: اتحادیه اروپا توافق هسته‌ای را نه به خاطر تجارت و منافع بلکه به دلایل امنیتی حفظ می‌کند.

برخورد ترامپ و ترزامی‌
به نوشته روزنامه واشنگتن پست، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا درحالی‌که در مسیر پاریس قرار داشت یک گفت‌وگوی تلفنی تند با ترزا می، نخست‌وزیر انگلیس داشت. ظاهراً ترزامی ‌با ترامپ تماس گرفته تا به او پیروزی جمهوری‌خواهان در انتخابات میان‌ دوره‌ای را تبریک بگوید اما رئیس‌جمهور آمریکا به وی تاخته است. ترامپ  با لحنی تند با وی درباره ایران، برگزیت و روابط تجاری آمریکا و اروپا صحبت کرده است.

لبخند انگلیس به ایران 
همزمان با روزی که آمریکا دور جدیدی از تحریم‌ها را علیه ایران به اجرا گذاشت، لندن شاهد برپایی بازار مکاره گردشگری بود که نه تنها به سیاست‌های تهدیدآمیز دولت آمریکا واکنشی نداشت، که به تداوم همکاری‌های گردشگری با ایران روی خوش نشان داد.

کسی به داد مردم فلسطین نمی‌رسد 
آیت الله جنتی دبیر شورای نگهبان با اظهار تأسف از اوضاع مسلمانان در نقاط مختلف ازجمله فلسطین تصریح کرد: متأسفانه کسی به داد مردم بی‌دفاع فلسطین نمی‌رسد. جنتی همچنین به اوضاع بسیار ناراحت‌کننده مردم مظلوم یمن که به علت جنگ و محاصره در بدترین شرایط از گرسنگی جان می‌دهند اشاره و خاطرنشان کرد: باید از مقاومت جانانه مردم مظلوم یمن در برابر آل سعود قدردانی کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی